O čem je tištěné Improovio?

 • Unikátní koncept tištěné publikace, je efektivním nástrojem pro čtenáře, kteří chtějí změnit svůj život k lepšímu.
 • Improovio si můžete představit jak svůj soukromý kurz osobního rozvoje, který se přizpůsobuje vašim potřebám a na který si uděláte vždy čas.
 • Každý článek je doplněn o pracovní list, který vede čtenáře ke hledání způsobů, jak aplikovat získané informace do svého života.
 • V Improovio není žádná inzerce ani jiné komerční sdělení. Jen 100 stran obsahu, který pomáhá svým čtenářům.
 • K dispozici v tištěné podobě a pro předplatitelé také v mobilní aplikaci.
 • Improovio vychází každé dva měsíce. Každý první týden lichého měsíce putuje výtisk z tiskárny přímo do poštovní schránky všem předplatitelům.

Jak získat Improovio?

Tištěné Improovio si můžete kupovat samostatně, vybrat si i jen jedno vydání, které Vás zajímá. Pokud již není vyprodané, dostanete ho zde.

Nebo jej můžete mnohem výhodněji získat pomocí předplatného, kde za každé vydání v předplatném zaplatíte mnohem méně a nejnovější výtisk poputuje z tiskárny rovnou do vaší poštovní schránky. K předplatnému navíc získáte:

 • vstup do uzavřené skupiny na facebooku Improovio Klub
 • přístup k uzamčeným klubovým článkům a archivu webu
 • elektronické předplatné v rámci mobilní aplikace
 • a mnoho dalších výhod.

Aktuální vydání 2/2022

Téma: Udržuj vnitřní plamen

Co získáte v tomto vydání?

Když vidíme osobu, která dosáhla mimořádných výsledků, tak nejčastěji říkáme: „Wau! To je talent!“ Opravdu je ale talent jediným faktorem, jenž ovlivňuje naše úspěchy? K čemu nám je talent, pokud pro něj nemáme dost energie?

Ať už jste kdekoliv na světě, rozhlédněte se, prosím, okolo sebe. Nezáleží na tom, co zrovna vidíte, důležité je uvědomění, že vše okolo vás je závislé na energii. Včetně vás samotných. Aby semínko mohlo vyrůst v krásnou květinu, potřebuje dostatek energie. Aby oheň mohl dlouho hořet, potřebuje dostatek paliva. Bohužel samotné palivo ale nestačí. Když hodíte do ohně mokrá polena, oheň začne uhasínat. Když pohodíte semínka v poušti, nebudou mít dostatek vláhy, aby mohla začít růst. A v našich životech je to podobné. Můžeme mít ta nejkvalitnější semínka, ale pokud jim nepřipravíme nejlepší možné prostředí, nemůže z nich nic vyrůst.

Mnoho věcí nejsme schopni ovlivnit. Bohužel. Neovlivníme, jaké hrůzy se dějí po celém světě a jaké prostředí se jiní lidé okolo nás rozhodli vytvářet. Můžeme se ale rozhodnout, jak moc se tímto prostředím necháme ovlivňovat a kolik energie mu dovolíme vysávat. A tím můžeme rozhodnout, kolik energie budeme mít pro naše semínka. Takovými semínky lepšího života mohou být myšlenky, sny a představy. Pokud myšlenka vzbudí tu správnou emoci, může nás dovést k činům, se kterými začneme zlepšovat svůj život. Podobných myšlenek a snů lze mít mnoho. A je tak snadné se pro ně nadchnout…

Není těžké získat nadšení pro něco nového, je však vzácné proměnit toto počáteční nadšení v neutuchající touhu, která vás bude bez ohledu na veškeré okolnosti neustále nabíjet zdravou energií. V tomto vydání Improovia naleznete mnoho příběhů a myšlenek lidí, kterým se podařilo svůj život takovou energií naplnit. Změříte si míru vlastní vášně a vytrvalosti. Pochopíte sílu houževnatosti a položíte si otázky, které vás nasměrují k objevení zdroje vaší vnitřní energie. Každá energie totiž potřebuje nějaký zdroj a vy se můžete rozhodnout o tyto zdroje pečovat tak, abyste o ně nikdy nepřišli.

Kdo přispívá do magazínu Improovio?

 • Lukáš Eder – tvůrce magazínu Improovio a podcastu Myšlením na vrchol
 • Petr Casanova – zakladatel komunity FirstClass.cz, autor knižních bestsellerů
 • Marian Jelínek – mentální kouč vrcholových sportovců a manažerů
 • Petr Pacher – psycholog, hlavní představitel Univerzity Aplikovaného Managementu
 • Petr Štěpánek – spolupracovník Nadace Napoleona Hilla – Myšlením k bohatství
 • Jiří Halousek – podnikatel a zakladatel společnosti IRESOFT
 • Petr Kovařík – podnikatel, spolumajitel Pražské čokolády, autor knihy Síla hotentota
 • Jim Stovall – americký podnikatel, filantrop, slepý spisovatel, autor bestsellerů

Aktuální vydání magazínu Improovio si můžete kupovat samostatně pouze zde.

Doporučujeme však využít předplatného, kde za každé vydání  zaplatíte mnohem méně.

 

PŘEDPLATNÉ NA 6 MĚSÍCŮ

Získejte předplatné tištěného
Improovia na šest měsíců
se všemi jeho výhodami.

649  vč. DPH každých 6 Měsíců

KOUPIT

PŘEDPLATNÉ NA 1 ROK

Roční předplatné Improovia otevírá cestu k novému životu za nejvýhodnější cenu.

1099  vč. DPH každých 12 Měsíců

KOUPIT

Předchozí vydání 1/2022

Téma: Přepni mysl na lepší život

V prvním vydání tištěného Improovia pro rok 2022 se zaměříme na nastavení mysli. Lidé rádi rozdělují věci na dobré a špatně, černou a bílou, pozitivní a negativní. Když budeme dlouhodobě vystavení negativním událostem, budou mít za následek i temné myšlenky. V moderním světě však máme možnost volby a můžeme přepnout vlastní mysl na pozitivní myšlenky, a díky tomu žít spokojenější i šťastnější život. Jak svou mysl přepnout a neustále si udržovat pozitivní myšlení se naučíte v tomto vydání tištěného Improovia. 

Když se řekne pozitivní myšlení, tak si každý může představit něco jiného. Někteří lidé si myslí, že pozitivní myšlení znamená ignorovat nebo potlačovat negativní okolnosti všech událostí. Známým příkladem může být sklenice, která je do poloviny naplněná tekutinou. Jistě znáte příklad, ve kterém se optimista a pesimista dohaduje, zda je sklenice z půlky plná, nebo prázdná. A možná si říkáte, že právě optimista z tohoto příkladu by měl být učebnicovým příkladem pozitivního myšlení. Jenže přesně o tom pozitivní myšlení vůbec není. 


Pozitivní myšlení neznamená, že bychom měli vnímat svět jen skrze růžové brýle. Opravdový optimista nijak nepopírá negace. Naopak je schopen je přijmout bez výčitek a špatných emocí. A že byl něčeho podobného takový optimista schopen, zjistíme na základě vysvětlovacího způsobu špatných, ale i dobrých událostí. Že je možné naučit se být optimistou, zmiňuje na základě svých studií i samotný zakladatel pozitivní psychologie Martin Seligman, jehož odborným poznatkům ze slavné knihy Naučený optimismus jsme se věnovali také v tištěném Improoviu a připravili pro čtenáře pracovní prostor, který jim bude pomáhat tyto poznatky aplikovat do svého života. Získáte praktický návod, jak pracovat se sabotujícími myšlenkami, ale také mnoho inspirativních příběhů a životních zkušeností od lidí, kteří již dokázali přepnout mysl na lepší život. Věříme, že s tímto vydáním Improovia to zvládnete taky. S předplatným získáte svůj výtisk s dopravou zdarma, a navíc i v rámci Improovio aplikace budete mít přístup k elektronickému vydání.

Doprodej předchozího vydání je k dispozici jen zde.

Předchozí vydání 5/2021

Téma: Emoce + Rozum = Osud

Při tvorbě tohoto vydání jsme si položili jednoduchou otázku. 

Čím je řízen náš život – emocemi, nebo rozumem?

Jistě to znáte také. Občas se nám v životě stane, že se chováme jinak, než bychom si sami přáli. Zvýšíme hlas na partnera nebo na děti. S kolegou v práci začneme jednat povýšeně a  po chvíli se sami cítíme jako arogantní hlupák. Naprosto cizí člověk v sousedním autě na křižovatce nás rozpálí do běla, ale někdo jiný zůstává ledově klidným.

Jak je možné, že dva lidé reagují na stejnou situaci jiným způsobem?

Proč někdo cítí strach, obavy a hněv, ale druhý nadšení, vzrušení a lásku?

Co se děje uvnitř nás, že jsme schopni během vteřiny podlehnout vlastním emocím a jednat, jako bychom přišli o rozum? 

Na začátku každé cesty za lepším životem a novým cílem člověk většinou přesně ví, co chce. Časem ale může sám sebe přistihnout, že se chová úplně jinak. Zažívá nečekané situace a objevuje nové překážky, které v něm vzbuzují emoce. Každá z těchto emocí nás vede k nějakému chování. Některé emoce nás vedou správným směrem, ale jiné nás svádí z cesty a často pak máme ten špatný pocit. 

Jako bychom zapomněli na naše cíle. 

Jako by s námi měl osud jiné plány. 

V tomto vydání pochopíte smysl emocí a porozumíte systému, který ovládá lidské chování. Získáte spoustu inspirativních příběhů, myšlenek a pracovních listů, které čtenáři pomáhají hledat vlastní cestu za lepším životem. Zjistíte, že osud není jen cesta náhody a že jej můžete řídit skrze vědomá rozhodnutí. Ovšem pro taková rozhodnutí potřebujete zdravé myšlení. Takové, kde rozum nesoupeří se svými pocity. Proto s tímto magazínem budete hledat harmonii mezi rozumem a emocemi, abyste převzali odpovědnost za svůj osud a stali se jeho tvůrcem. 

Doprodej předchozího vydání je k dispozici jen zde.

Předchozí vydání 4/2021

Téma: Přes drobné kroky – K velkým změnám

 

Obsah tohoto vydání seberozvojového magazínu Improovio volně navazuje na magazín FC – Kurz sebezvládání. Snaha o každý nový začátek spojuje jeden problém. Naše minulost. Ať se rozhodneme pro změnu v jakékoliv životní oblasti, narážíme na naši minulost. Je to minulost v podobě zažitých návyků, prožitých stresů a strachů.

Námi prožitá minulost rozhodla o naší současnosti. Minulost je období, kdy jsme si osvojili jednotlivé vzorce chování a s nimi dosáhli dnešních výsledků. Životní změna a dosažení lepších výsledků vede přes změnu naší osobnosti a té docílíme změnou návyků.

Proměnit zlozvyky v dobré návyky je náročný proces. Podobně jako osvojení si návyků nových. A stejně je tomu v případě životní změny. Životní změna totiž není jen o jednom radikálním rozhodnutí a jedné velké změně. Je to také proces. A ten si vyžaduje spoustu nepatrných kroků, které nás dovedou k nové osobnosti a lepším výsledkům. 

Nepatrné změny, které opakujeme každý den, přinášejí velké změny. Ale jak tyto změny aplikovat do života, když jsme stále ovlivněni naší minulostí? Jak přepsat zažité vzorce chování a změnit život k lepšímu? Jak drobnými kroky dosáhnout velkých změn? Na tyto otázky získáte odpovědi v tomto vydání seberozvojového magazínu Improovio. Budete inspirováni příběhy těch, kteří už dokázali změnit svůj život, i myšlenkami zkušených autorů a odborníků. Všechny příběhy, rozhovory i myšlenky jsou doplněny o seberozvojové pracovními listy, které vás provedou na cestě životní změny. 

Doprodej předchozího vydání je k dispozici jen zde

 

 

Předchozí vydání 3/2021

Téma: Myšlením k bohatství

 

Když se řekne bohatství, tak si většina lidí představí hromadu peněz a luxusní životní styl. 

Čím dál častěji ale slyšíme o příbězích těch, kteří zasvětili svůj život získávání peněz a dalších hmotných statků, avšak honba jen za tímto materiálním bohatstvím je připravila o zdraví a skutečné životní štěstí. Proto nás napadla otázka: Je to snad daň za bohatý život?

A co když tito lidé jen nevědí, co to znamená skutečné bohatství?

Napoleon Hill v roce 1937 vydal knihu Myšlením k bohatství (Think and Grow Rich). Tato kniha byla přeložena do všech světových jazyků, bylo ji vytištěno nad 100 milionů kusů po celém světě a mimo jiné se jí také přičítají zásluhy za ukončení Velké hospodářské krize. Napoleon Hill kdysi svým čtenářům ukázal, co to znamená skutečné bohatství, a po své smrti zanechal odkaz, který dodnes pomáhá lidem takového bohatství dosahovat. 

Toto vydání magazínu Improovio jsme připravili ve spolupráci s Nadací Napoleona Hilla, věnujeme se myšlenkám nejbohatších osobností moderní historie a principům, pomocí kterých tito lidé dosahují osobních i pracovních úspěchů, naplněných vztahů i zdravého a šťastného života. Objevíte spousty nepatrných osudových událostí, které úspěšným lidem změnily život. Přáním všech autorů aktuálního vydání magazínu Improovio je, aby se i tento magazín stal tímto nepatrným osudovým momentem v životě našich čtenářů.

Chudoba i bohatství pocházejí z myšlení,řekl kdysi Napoleon Hill a proto je cílem aktuálního vydání magazínu Improovio inspirovat své čtenáře k takovému myšlení, jež vede ke skutečnému bohatství. 

Doprodej předchozího vydání je k dispozici jen zde.

Předchozí vydání 2/2021

Téma: SEBEPOZNÁNÍ – ZÁKLAD RŮSTU

 

Pokud neznáme sami sebe, tak jen velmi těžko budeme hledat takovou životní cestu, která bude naplňovat život každého z nás štěstím a radostí. Že cesta může být cíl, je známé motivační klišé, na kterém je ovšem obrovský kus pravdy. 

Kdo je schopen milovat svou cestu, těší se na každý nový den a žije naplněný život ve všech jeho aspektech. Věříme, že abychom byli schopni takového života dosáhnout, potřebujeme nejprve poznat sami sebe. Jen tak najdeme správný směr naší cesty, a právě proto se ve druhém vydání magazínu společně se členy programu Improovio věnujeme jedné z nejnáročnějších disciplín vůbec. Tento magazín vznikal, aby pomohl každému čtenáři poznat sama sebe a využívat všechny své přednosti na plný potenciál. Kéž pomůže i vám.

Doprodej předchozího vydání je k dispozici jen zde.

Předchozí vydání 1/21

Téma: OD VIZE K VÝSLEDKŮM

 

Vše, co vidíme dnes okolo sebe, bylo kdysi pro někoho jen představa v jeho mysli. Ten někdo z této představy vytvořil vizi, ve kterou uvěřil a která udávala směr jeho cesty za skutečnými výsledky. Jak udělat ze svého snu reálnou vizi a jak v tuto vizi uvěřit a proměnit ji ve výsledky?

V historicky prvním vydání tištěného magazínu jsme se společně se členy programu Improovio věnovali hledání takové životní vize, která má sílu v nás probudit neutuchající touhu, se kterou jsme schopni dosahovat mimořádných výsledků. 

Příběhy těch, kteří nás mohou inspirovat, a rozhovory i myšlenky, díky kterým najdete způsob jak uvěřit ve vlastní sny. To vše doplněné o pracovní listy, se kterými budete vše aplikovat do svého život, najdete v historicky prvním vydání magazínu Improovio. Doprodej magazínu je k dispozici pouze zde.

Doprodej zbývajících výtisků předchozího vydání je k dispozici jen zde.