„Musíte se jen dobře starat o lidi,“ vysvětluje ředitelka resortu Sobotín

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Váháte před velkým rozhodnutím? Kolik času potřebujete na rozmyšlenou, než se rozhodnete pro velkou životní změnu?

Někteří lidé dlouho váhají. Mají obavu vykročit do neznáma a rozhodnout se pro velkou životní změnu. Ať už se jedná o změnu práce, opuštění nefunkčního vztahu, nebo třeba rozjetí vlastního projektu, často se nám honí v hlavě otázka: Co když to nevyjde? Co když selžu a bude to ještě horší? říká náš vnitřní hlas a předhazuje nám myšlenky, jež vyvolávají obavy a nejistotu. I proto jsme se v kurzu Emoce + Rozum = Osud věnovali porozumění světu emocí a myšlenek, aby pro vás nebyla žádné životní rozhodnutí překážkou.

Nenechat se zviklat

Že se občas vyplácí udělat impulzivní rozhodnutí, nenechat se zviklat vlastními pochybami a naslouchat hlasu srdce, potvrzuje VANDA VACÍNOVÁ, host dnešního podcastu Myšlením na vrchol. Vanda pracovala už třináct let pro olomouckou pobočku ČSOB. Práce ji bavila. Byla v ní šťastná a v rozhovoru přiznává, že vlastně neměla důvod cokoliv měnit. Přesto ale práci opustila. Během jednoho dne se rozhodla, na konci roku 2018 dala výpověď a vydala se do neznámého odvětví, kde neměla žádné zkušenosti. Vanda začala pracovat v hotelnictví. 

Možná si teď říkáte, že si asi nevybrala nejvhodnější dobu. Rozjíždět novou kariéru po čtyřicítce, a ještě k tomu v oboru, který zanedlouho zasáhnou tvrdá covidová omezení, asi nebylo zrovna šťastnou volbou. Vanda Vacínová však i přesto svého rozhodnutí ani trochu nelituje. Na začátku roku 2019 nastoupila do hotelového komplexu resort Sobotín jako obchodní manažer. Nešla jen za vidinou úspěšné kariéry. Ani ji nelákala možnost vyššího výdělku. Vanda šla především za hlasem svého srdce. 

Jednoho dne přijela do Sobotína jako běžný host a celé místo ji naprosto okouzlilo. Nedokázala však pochopit jednu věc. Přijela na okouzlující místo, kde je luxusní zámecký hotel, zahrady, vlastní minipivovar, několik moderních hotelů a krásný wellness. Místo bylo vskutku krásné. Podhůří Jeseníků, jen pár kilometrů od Šumperka, oáza klidu a pohody. Hotelový komplex, který se mohl obratem poměřovat s luxusními resorty. Jen hostů tam jezdilo velmi málo a Vanda si říkala, jak je to možné. Proč jsou jiné hotely narvané k prasknutí, ale do Sobotína přijede tak málo lidí? 

Za hlasem srdce

Vandě něco říkalo, že to může změnit. Na to místo nedokázala zapomenout. Rozhodla se uposlechnout hlas svého srdce, dala výpověď v práci a Sobotínu věnovala veškerou svou energii. Setkala se s majiteli resortu, manžely Hrochovými, a sebevědomě řekla: „Já vám ten hotel naplním.“ Nevěděla tehdy jak, neměla žádné zkušenosti s hotelnictvím, ale věřila si a věděla, že to dokáže. 

Když do resortu nastupovala jako obchodnice, pracovalo zde jen do desítky stálých zaměstnanců. O dva roky později se Vanda stala generální manažerkou a dnes má ve svém týmu takřka padesát stálých zaměstnanců a několik sezónních pracovníků na výpomoc. A své slovo dodržela. Především o víkendech bývá zpravidla plně obsazeno. Když se Vandy zeptám, jak je to možné, zamyslí se a povídá: „Myslím si, že lidé k nám nejezdí jen za zámeckým luxusem nebo snad proto, jaké máme vybavení. Jezdí hlavně za pohodou a za dobrou energií.”

Vanda svou prací a Sobotínem doslova žije. V práci je každý den, věnuje jí veškerou svou energii, a přesto není unavená, stále září nadšením. Jak je možné, že se stále usmívá? Copak není unavená? 

Pokud jste již pošli celý kurz Prevence vyhoření, tak odpověď jistě znáte. V kurzu se zaměřujeme na zdroje energie pro život. Jak o ně pečovat tak, abychom nepoznali pocit vyhoření. Čtenáři kurzu tak už vědí, že pokud se jim podaří ve svém nitru probudit opravdovou vášeň a dělají vše s láskou, mají vždy dost energie na překonání jakékoliv překážky. Podobně jako Vanda Vacínová. 

Co vše se v rozhovoru dozvíte?

 • Jaké pocity Vanda prožívala, když přijela do Sobotína poprvé.
 • Jak vznikla myšlenka na vybudování celého areálu.
 • Proč chce mít svou kancelář hned u recepce.
 • Proč během covidového lockdownu nepropustili žádné zaměstnance.
 • Jak se jim tato investice do lidí dnes vyplácí?
 • Jak se Vandě podařilo tak rychle zorientovat v novém oboru?
 • Jak udržuje pozitivní náladu v týmu?
 • Co dává Vandě v práci a energii a čeho chce ještě dosáhnout?

Rozhovor s Vandou Vacínovou si můžete poslechnout v každé podcastové aplikaci nebo přímo zde na této stránce v přehrávači nad článkem. Věřím, že její příběh, zkušenosti a myšlenky budou i pro vás inspirací. Třeba v tom, že naslouchat hlasu svého srdce se vyplácí a že člověk na začátku cesty nemusí vědět, JAK dosáhne svého cíle. Důležité je vědět, proč jej chce dosáhnout, a věřit, že cíle dosáhne. Pak už stačí jen vykročit.

 1. Necháte se snadno zviklat špatnými myšlenkami? Snadno se necháte ovládat strachem z nejistoty? Porozumět vnitřnímu světu pomáhá tištěný kurz Emoce + Rozum = Osud.
 2. Snadno přicházíte o vlastní energii? Cítíte se vyčerpaní a ke všemu se musíte dlouze přemlouvat? Možná jen nemáte správný zdroj své energie. Tištěný kurz Prevence vyhoření pomáhá objevit takové zdroje a začít o ně pečovat.
 3. Nevěříte ve své schopnosti? Máte problémy se sebedůvěrou a nízkým sebevědomím? V FC Kurzu Cestou vnitřní síly pochopíte sílu sebelásky a získáte zpět ztracené sebevědomí.