Petr Štěpánek: „Věděl jsem, že Myšlením k bohatství chci přivést do Česka…“

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Před více než čtyřmi roky jsem se ocitl na konferenci v USA, která byla stokrát větší než ta dnešní. Tehdy tam za mnou přiběhl kamarád a s nadšením mi oznámil, že na pódiu vystoupí Jim Stovall. Řekl to jméno zcela automaticky, jako bych jej měl znát. Ale já neměl nejmenší tušení, o koho se jedná. Měl jsem ale příležitost konferenci překládat do češtiny. Když na pódium přicházel nevidomý Jim Stovall, pro mě přicházel naprosto neznámý člověk, ale to, co se začalo dít v sále, to bylo šílenství. Lidé vyskočili na židle, tisíce lidí v aréně si stouply a začaly tleskat, výskat a pískat a nebyly schopny přestat. Trvalo to několik minut. A já měl v tu chvíli takové to mrazení. Věděl jsem, že se má stát něco, co ovlivní můj život.“ Tímto vyprávěním zahájil svou přednášku na konferenci Tajemství obchodu autor rubriky Sobělídrem v tištěném Improoviu a producent programu Myšlením k bohatství Petr Štěpánek.

Petr kdysi založil první portál osobního rozvoje v Česku, poté sem přinesl film The Secret (Tajemství) a dnes mimo jiné v Česku pečuje o odkaz Napoleona Hilla, autora světového bestselleru Myšlením k bohatství. Mnohými lidmi je tato kniha pokládána za bibli osobního rozvoje a ne nadarmo je označována za jednu z nejprodávanějších knih moderní historie. Ostatně i Petr Casanova přiznává, že nezná knihu osobního růstu, která by nebyla ovlivněna Napoleonem Hillem. 

Ve své přednášce se Petr Štěpánek podělil s účastníky konference o příběh, který jej zavedl ne jen k filmu Myšlením k bohatství a myšlence přeložit celý navazující program do češtiny. Následně se mu podařilo získat také autorská práva pro překlad slavné knihy Napoleona Hilla v takové podobě, v jaké byla napsána již v roce 1937. Původní verze knihy (v plném rozsahu) nebyla do té doby do češtiny přeložena. Byly zde vydány pouze zkrácené nebo jinak upravené verze, ale až v roce 2021 byla přeložena, vytištěna, představena a nabídnuta tato slavná kniha v úplné podobě také českým čtenářům. Bylo nám ctí, že jsme měli příležitost první výtisk české verze Myšlením k bohatství z roku 1937 pokřtít na naší konferenci a rádi bychom touto cestou přinesli přednášku Petra Štěpánka čtenářům webu Improovio. Níže ve videu se můžete podívat na celé Petrovo vyprávění, a pokud vás zajímá slavná kniha Napoleona Hilla i celý životní příběh slavného autora, připravili jsme pro naše čtenáře zvýhodněnou sadu knihy Myšlením k bohatství a Improovia, které bylo připraveno ve spolupráci s Nadací Napoleona Hilla. V rámci sady získá čtenář výtisk Improovio ke knize zdarma. K dispozici do vyprodání zásob jen zde

Pokud vás zaujala celá přednáška Petra Štěpánka a zajímaly by vás i další řečníci a myšlenky z panelových diskusí, zde se můžete podívat na záznam z celé konference. Záznam je buď k zakoupení, nebo zdarma k dispozici všem předplatitelům Improovia a FC Premium. Patříte-li už mezi předplatitele, stačí se jen přihlásit do svého účtu na webu Firstclass.cz a můžete si užít přednášky všech řečníků konference.

  • Stát se účastníkem kurzu Improovio a být jeho předplatitelem můžete zde.
  • Nahlédnout do programu Myšlením k bohatství můžete zde.
  • Výhodná sada knihy Myšlením k bohatství 1937 a tištěného Improovia je pouze do vyprodání posledních pár kusů zde.

© Lukáš Eder