„Traumata z dětství nám brání prožít šťastný život,“ říká transformační kouč Ondřej Suchopár

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Bum! Rána jako z děla. Co se děje? Poslední věc, kterou si pamatuji, je sen, v němž na moji hlavu padá palanda nade mnou, a já se kryju rukou. Krev teče kolem očí, tma, ticho, hlasy probouzejících se kamarádů v pokoji, letmý dotek místa na čele, kde nahmatávám roztrženou kůži až na kost. Co lebka? Je v pořádku? Nevím. Kde je zrcadlo? Na pokoji to vypadá jako po bombovém útoku v Afghánistánu…“

Těmito slovy začíná své vyprávění Ondřej Suchopár, když vzpomíná na zlomový okamžik v životě, který mu otevřel oči. Tehdy se psal rok 2006 a Onřejovi spadl strop na hlavu v hotelu „Wake up“ (v překladu probuď se) v Londýně. Jak příhodný název hotelu. Ondřej se toho dne opravdu probudil a dodnes na své hlavě nosí vzpomínku v podobě jizvy. Tou dobou působil v roli úspěšného obchodníka v korporátu. Vedl obchod v Alcatelu a později přestoupil do společnosti Nokia. „V Nokii bylo o lidi špičkově postaráno. Firma dbala na spokojenost zaměstnanců, neměl jsem si na co stěžovat, staral jsem se o klíčového zákazníka a dařilo se skvěle. Časem přicházely nabídky, abych vedl Evropské trhy pro Apple a jiné společnosti, ale já už byl rozhodnutý pro jinou cestu,” vzpomíná Ondřej na svou kariéru v korporátním prostředí. „Už tehdy jsem měl plat sto tisíc korun měsíčně, služebního bavoráka s tankovací kartou a na ruce drahé hodinky. Úspěch jsem tehdy měřil jen penězi, ale ve skutečnosti, uvnitř mě, byla je touha po uznání od vlastního táty,“ popisuje v našem rozhovoru Ondřej své vnímání světa před velkou životní změnou. Dodává: „Když v roce 2013 koupil Microsoft společnost Nokia, věděl jsem, že v této firmě už nechci zůstat. Už jsem byl rozhodnutý pro novou životní cestu, kterou jste objevil v roce 2009 při první cestě do Indie.”

Dříve špičkový obchodník a manažer, dnes terapeut, transformační kouč, lektor tradiční Kaula tantra jógy, specialista na bolesti a onemocnění, ale především spokojený, zdravý a šťastný muž. I takto bychom mohli shrnout životní cestu Ondřeje Suchopára, který nový smysl v životě našel v pomáhání druhým lidem. Celý příběh může už v dnešní době znít trochu jako klišé – úspěšný obchodník, který vydělal spoustu peněz, pak vyhořel a našel nový smysl ve spirituálním světě a koučování. Podobných příběhů už je mezi námi spousta, ovšem z rozhovoru pro podcast Myšlením na vrchol pochopíte, že Ondřej se do pochopení spirituálního světa ponořil opravdu do hloubky. Sám o sobě na svém webu ondrejsuchpar.cz píše: „Po návštěvě Indie v roce 2009 jsem zjistil, že věci jsou jinak, než se mohou zdát na povrchu. Absolvoval jsem mnoho seminářů a výcviků specializovaných na terapie, práci s emocemi a energiemi a na pomoc se zdravím a bolestmi u lidí i zvířat. Nejčastěji pomáhám klientům s transformačním koučinkem, s bolestmi v těle a onemocněními.”

  • Co Ondřejovi pomohlo změnit celý život?
  • Jak sám sebe a své klienty zbavil zdravotních potíží?
  • Proč se zárodek takových problémů často skrývá v traumatech z dětství?
  • Jak taková traumata vyřešit?

Ondra v našem rozhovoru mluvil o tématech, která jsou pravidelným posluchačům a čtenářům tištěného Improovia velmi blízká. Možná je ale ukazuje z trochu jiného úhlu pohledu, než jsme zvyklí. Přesto věřím, že bude naše povídání inspirací i pro vás. Zaposlouchat se do dnešního podcastu můžete v každé podcastové aplikaci nebo přímo zde nad tímto podcastem.

© Lukáš Eder

P.S. Pokud hledáte ještě více inspirace, myšlenek a příběhů a současně chcete získat i nástroj, který by vás provázel životní cestou, jistě vás zaujme koncept tištěného Improovia. Je to něco jako váš kurz osobního růstu, kterému se můžete věnovat kdykoliv, kdekoliv a kde sami budete schopni být si tím nejlepším učitelem. Ukázku z aktuálního čísla můžete získat přímo zde.