Jak efektivně připravit, kontrolovat a plnit byznysový plán?

Nový rok s sebou přináší nejen nové výzvy, ale i plnění již nastavených cílů. Možná si říkáte, že je v lednu brzy přemýšlet nad vyhodnocováním svého byznysového plánu, opak je však pravdou. Jak začít s plněním plánů a zároveň se bránit riziku velkých odchylek?

Prvním krokem je správně nastavený plán nebo strategie. Není jednoduché popsat, jak by mělo to či ono ideálně vypadat, jelikož má každá firma potřeby jiné. Základem však je jednoduchost, přehlednost a především reálnost, protože složité, chaotické a nesplnitelné cíle půjdou jen stěží zvládnout. 

Mít plán nestačí

Když už znáte své cíle, je potřeba si nastavit pravidelnou kontrolu a vyhodnocování. Vyhnete se tak nepříjemným situacím a v případě skluzu dokážete rychleji reagovat. Jak často je nutné plán sledovat? Intenzita monitoringu se bude napříč obory lišit, proto je vhodnější si položit otázky:

  • Jak často potřebuji svůj plán sledovat?
  • Bude mi stačit vyhodnocování po měsíci?
  • Jsou pro mě důležitější týdenní kontroly, abych si byl jistější postupným vývojem?

Rozhodně si tento proces nastavte pravidelně. Slovo občas se v tomto případě rozhodně nevyplácí. 

Motivujte své okolí

Pokud jsou vaše výsledky závislé na práci vašich podřízených, dbejte na jejich pravidelnou motivaci. Vaši kolegové by měli vědět, proč jste si do své firmy vybrali právě je a jak moc jsou pro rozvoj podniku důležití. Motivace není pouze o penězích. Lidé chtějí nejen slušný plat, ale i příjemné pracovní prostředí, ve kterém se budou cítit smysluplně. Sdílejte s nimi byznysové plány a motivujte je k jejich plnění.

  • Podle jakých kritérií nastavit funkční byznys plán?
  • Jak nasdílet plán tak, aby tým chápal jeho důležitost a opravdu se jím řídil?
  • Jak správně nastavit proces kontroly plnění nastavených plánů?
  • Kdy je třeba plány vyhodnocovat?
  • Čím zvýšit efektivitu práce svých podřízených?
  • Jak je co nejvíce motivovat k maximálnímu výkonu?

Přesně na tyto otázky se zaměříme v rámci živého vysílání zdarma s Essential college již 13. ledna v 18:30. Zajímají vás odpovědi? Máte k tomuto tématu vlastní otázku? Zjistěte více – na živé vysílání se můžete přihlásit zde.

Živým webinářem provází psycholog Petr Pacher, který mimo jiné pravidelně přispívá do tištěného magazínu Improovio. Jednotlivé výtisky magazínu jsou k zakoupení zde, a pokud nevíte, co čekat od živého vysílání s Petrem Pacherem, můžete se podívat na krátkou ukázku živého vysílání ve videu níže. Webináře jsou zdarma přístupné pro všechny, kdo chtějí investovat svůj čas do svého osobního rozvoje. Nic víc než čas a chuť se posouvat nepotřebujete.

© Tomáš Kucej