Investice Michala Rückela s nulovým rizikem, maximálním výnosem a okamžitou likviditou

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Bohatství bylo jeho dětským snem, který si dokázal splnit již ve 24 letech. Dlouho se Michal Rückel řídil radami svého rozumu, které zněly, že až si splní tento sen, tak bude v životě šťastný. Později, již v roli bohatého podnikatele, pochopil, že finanční bohatství představuje pouze jednu z částí životního štěstí. Michal se naučil důvěřovat nejen svému rozumu, ale poslouchat i hlas svého vnitřního světa. Co vše obnášelo pochopit svůj vnitřní svět a kudy vedla cesta k životnímu naplnění, bylo tématem rozhovoru s Michalem Rückelem v tomto vydání tištěného magazínu.

Michal je jedním ze zakladatelů Finančního institutu, především je to ale muž, který se zamiloval do osobního rozvoje. „Smysl svého života jsem našel v pomoci lidem žít bohatý, vyrovnaný a harmonický život,” zmiňuje při našem rozhovoru. Mě však napadá otázka: Jak takového cíle dosáhnout a proč se k tomu rozhodl? Na své cestě pochopil, že cesta k naplněnému životu ve všech jeho aspektech vede skrze sebepoznání, a tak se sebepoznávání a osobní rozvoj stal jednou z Michalových vášní. 

„Nejvíce svého volného času investuji do osobního rozvoje a vzdělávání. Protože vím, že je to ta nejlepší investice. Je to investice s nulovým rizikem, maximálním výnosem a okamžitou likviditou,” řekl mi kdysi nadšeně při společném obědě ve veganské restauraci, a mě tehdy napadlo: To by mohl být skvělý název pro přednášku na naší konferenci. V zápětí jsem Michalovi nabídl účast na třetím ročníku konference Tajemství obchodu. Konferenci nebylo třeba dlouze představovat. Osobně se účastnil předešlých ročníků, a tak svou účast s nadšením potvrdil.

Na třetím ročníku konference Tajemství obchodu se Michal Rückel s hosty v sále podělil o nasbírané zkušenosti a vědomosti, které získal při cestě za svým sebepoznáváním. Hovořil o vnitřním i vnějším světě a čtyřech energiích, které ovlivňují celý náš život. Záznam všech přednášek z konference Tajemství obchodu je k dispozici všem účastníkům konference, ale také předplatitelům magazínu Improovio. K samostatnému zakoupení je záznam zde. Dnes jsem pro posluchače podcastu Myšlením na vrchol vystřihl přednášku Michala Rückela. Přednášku si můžete poslechnout jen v audio verzi, například při cestě autem. Věřím ovšem, že mnohem přínosnější je zhlédnout záznam přednášky ve videu níže.

© Lukáš Eder