Jaký je rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými?

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Po několikanásobném odkládání se nám podařilo konečně uskutečnit 3. ročník konference Tajemství obchodu. I přes všechna různá omezení a restrikce dorazilo 16. listopadu do hotelu Olšanka v Praze okolo dvou stovek lidí. V den, kdy publikuji tento podcast, je to už pár týdnů, co konference proběhla, a já stále ještě čerpám energii nejen z celého dne, ale především z osobních setkání s několika posluchači mého podcastu a čtenáři magazínu Improovio. Potřást si osobně rukou, prohodit pár slov a získat další zpětnou vazbu bylo i pro mě velkým zážitkem.

Na konferenci vystoupilo několik skvělých řečníků. Předali své know-how, zkušenosti věřím, že si každý posluchač našel v programu to své. Ať už během přednášek, nebo během workshopů, kde měli návštěvníci možnost naučit se aplikovat zkušenosti do praxe. Osobně jsem se bohužel workshopů účastnit nemohl, a to především kvůli tomu, že většina z nich probíhala během panelových diskusí, které jsem moderoval, a mimo jiné jsem také celý den dohlížel společně s Petrem Casanovou na program, komunikoval se čtenáři, řečníky a dalšími skvělými lidmi.

Když si dnes vybavím tuto konferenci, tak první, co se mi vybaví, jsou vždy dvě vzpomínky. První z nich je úvodní přednáška Petra Štěpánka. Věřím, že pravidelní posluchači již toto jméno dobře znají, a pokud náhodou posloucháte můj podcast poprvé, hned vás uvedu do obrazu. Petr je lídrem tvůrčího týmu programu Myšlením k bohatství, autorem rubriky Sobělídrem na našem webu a také v tištěném magazínu Improovio. Mimo jiné je tak autorem Cesty vděčnosti, která je součástí zmiňovaného programu, a v neposlední řadě také nese zásluhy za překlad nejslavnější knihy Napoleona Hilla. Právě díky Petrovi v letošním roce, na začátku listopadu, spatřila světlo světa česká verze knihy Myšlením k bohatství tak, jak ji Hill napsal v roce 1937.

Petr svou přednášku začal poutavým vyprávěním, jak se jednoho dne ocitl na konferenci ve Spojených státech a poprvé slyšel z úst Jima Stovalla, že probíhá premiéra filmu, který byl natočený podle zmiňované knihy. Petrovi ta informace doslova vyrazila dech, protože už před lety přivedl do Česka film The Secret, a proto okamžitě ucítil příležitost. Petr už tehdy věděl, že film musí přivést do Česka. A to se mu také podařilo. Je součástí programu Myšlením k bohatství a kdo jste jej ještě neviděl, určitě vřele doporučuji. Zrovna nedávno jsem se na něj díval s našimi dětmi a upřímně mám pocit, že v nich zanechal nějakou stopu. Podívali jsme se na film poté, co jsem synovi vyprávěl o knize Myšlením k bohatství z roku 1937. Položil jsem knihu na jídelní stůl, když jsem přišel z konference, a jednou při večeři se mě syn na knihu zeptal.

Vzal jsem ji proto do ruky a začal mu vyprávět, jak kniha vznikla. Vyprávěl jsem mu příběh Andrewa Carnegieho a Napoleona Hilla, který byl také popsán ve třetím vydání magazínu Improovio. Ostatně stejně jako příběhy Henryho Forda a dalších úspěšných lidí, jejichž příběhy můžete v knize číst. Na synovi jsem viděl, že ho vyprávění zaujalo, a tak jsem mu začal vyprávět příběh o Václavovi Staňkovi, jehož hlas můžete slyšet v úvodu každé epizody Myšlením na vrchol. Václav Staněk mi v rozhovoru řekl, že kniha Napoleona Hilla byla jednou z prvních knih osobního rozvoje, kterou četl a která mu změnila pohled na svět. I proto byl Vašek Staněk jedním z řečníků naší konference, i proto stál na podiu během přednášky Petra Štěpánka, aby společně se mnou, Petrem Casanovou a dalšími řečníky pokřtil tuto skvělou knihu. A právě onen křest knihy je ta vzpomínka, co se mi vybaví, jakmile si vzpomenu na konferenci Tajemství obchodu. A já bych rád ještě jednou touto cestou poděkoval Petrovi Štěpánkovi, že investoval svou energii do toho, aby přivedl do Česka film Myšlením k bohatství a také aby slavná kniha Napoleona Hilla byla přeložena do češtiny přesně v tom duchu, jak ji kdysi Hill napsal.

Jak jsem již zmínil, tak na konferenci jsem moderoval panelové diskuse. A tím se dostáváme k té druhé vzpomínce, která se mi po konferenci již několikrát vybavila. Prvního panelu se účastnil Petr Štěpánek, Romana Ljubasová a Václav Staňek. A každý z nich na konci diskuse odpovídal na stejnou otázku, tedy jaký je podle nich největší rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi. A od všech jsem dostal stejnou odpověď. V myšlení. Proto pokud jste film neviděli ani nečetli slavnou knihu a chtěli byste změnit svůj život k lepšímu, zkuste tento podcast vzít jako takové malé doporučení. Ať už pro sebe, nebo pro někoho, na kom vám opravdu záleží. Hillova kniha pomohla změnit myšlení milionům lidí po celém světě a já věřím, že stejnou službu udělá také ve vašich rukách. Kniha by již měla být ve všech dobrých knihkupectvích, ale stejně tak ji najdete na našem e-shopu zde, kde je k dispozici také krásný dárkový voucher na program Myšlením k bohatství, jehož součástí je zmiňovaný film nebo kurz Cesta vděčnosti. Voucher i knihu můžete objednat zde.

Myšlenek, emocí, zážitků a vzpomínek mám z konference samozřejmě mnohem víc, a to také díky těm z vás, kteří si mě odchytli, aby prohodili pár slov. Již nyní máme k dispozici záznam celého dne z konference Tajemství obchodu. Tento záznam je samozřejmě k dispozici všem účastníkům konference a navíc jsme se jej rozhodli zpřístupnit také všem předplatitelům magazínu Improovio, jako takový bonus k jejich předplatnému. Takže pokud jste na konferenci nebyli a chtěli byste vidět nejen přednášku Petra Štěpánka, Václava Staňka, ale také například Petra Pachera, Petra Casanovy, Jima Stovalla a dalších vystupujících a získat opravdu hodně inspirace a motivace pro svůj osobní rozvoj, tak máte jedinečnou příležitost. Stačí se stát předplatitelem Improovio magazínu. Předplatné si můžete aktivovat zde.

© Lukáš Eder