„I skladník může milovat svou práci,“ říká Martin Komárek, manažer logistiky českého Sportisima

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

„Začínal jsem v Ostravě jako popelář. I v této práci jsem byl šťastný, stejně jako později, když jsem dělal skladníka v Anglii, proto vím, že i skladník může milovat svou práci,“ zmiňoval v rozhovoru pro podcast Myšlením na vrchol Martin Komárek, který se z popeláře vypracoval až na manažera logistiky společnosti Sportisimo. Než se však Martin dokázal vyšplhat až na svůj současný kariérní vrchol, muselo se odehrát ještě mnoho věcí. A já věřím, že myšlenky Martina Komárka budou inspirací nejen pro pravidelné posluchače podcastu, ale také čtenáře magazínu Improovio

Martin pochází z běžných poměrů. Jeho máma je vrchní sestrou v nemocnici a táta zase řidičem stavební techniky. Možná že i díky otci měl Martin k technice a stavebnictví blízko, a proto vystudoval technické lyceum na stavební škole. Už odmalička chodil Martin po brigádách a během studií na vysoké škole si přivydělával jako popelář v Ostravě. To se psal rok 2013, když se začaly odehrávat nové kapitoly Martinova života. Během podcastu Martin přiznává, že se ho často lidé ptají, zda si jako malý kluk přál být popelářem. S úsměvem dodává, že o tom určitě nikdy nesnil, ale současně nezapomene zmínit, že mu na jeho práci nepřišlo nic špatného a že i jako popelář se cítil v práci šťastný. „V roce 2013 jsem zažíval jeden velký mejdan. Myslel jsem si, že jsem na naprostém vrcholu toho, co jsem považoval za nejdůležitější. Každý víkend jsem trávil v nějakém klubu, kde jsem utrácel peníze, které jsem vydělával během týdne prací popeláře. Od pondělí do pátku jsem na sebe oblékal zelený pracovní oděv, tahal těžké popelnice nebo kontejnery. Opravdu jsem musel dřít, abych si v pátek na sebe vzal košili a v barech kupoval Möet & Chandon v hojném množství. Musel jsem skloubit práci se studiem na soukromé výšce.“ vypráví na svém blogu Martin Komárek o práci popeláře. Tehdy ještě ani netušil, co vše jej bude v životě čekat, a kdo ví, jakou práci by dělal dnes, nebýt toho osudného večera roku 2014, kdy potkal Markétu – dívku svého života. Ta je dnes společně s malou dcerou jedním ze dvou základních pilířů Martinova života, které mu dávají smysl. Tím druhým pilířem je Martinova práce.

Markéta se tehdy v roce 2014 rozhodla vycestovat do USA. Martin měl na výběr. Buď bude na svou lásku čekat a bude nadále popelářem, který se pokouší dokončit vysokou, anebo poletí za velkou louži společně s ní. Vycestování otevřelo nezkušenému klukovi z Hlučínska oči a změnilo jeho pohled na život. V Ostravě si myslel, že je velký frajer a že mu celý svět leží u nohou. Ve Spojených státech však padl na dno, ze kterého se však dokázal odrazit, a na cestě, která jej dovedla až k současnému kariérnímu úspěchu, potkalo Martina mnoho osudových okamžiků. Již brzy si budete moci celý Martinův příběh přečíst v seberozvojovém magazínu Improovio.

Martina Komárka jeho cesta zavedla až do Sportisima, kde dnes poslu se svým týmem buduje nejmodernější logistické centrum na Ostravsku. Než Martin odchází z našeho rozhovoru, tak mi s neuvěřitelným nadšením vypráví o své práci. Bere do ruky tablet, aby mi na vizualizacích ukázal, jaké prostředí budou mít lidé v jeho novém týmu k dispozici. „Budovat od základu vlastní tým a k tomu si ještě moci říct, v jakém prostředí chci, aby moji lidé pracovali, byl vždycky můj sen. Za těch pár let jsem prošel už hodně logistických center a většinou jsou si všechna hodně podobná. Neosobní a chladná. Já jsem ale chtěl, aby se lidé cítili v práci dobře. Stráví tam kus svého života. Pochopil jsem, jaký vliv má prostředí na lidi. Když dnes na náborech ukazuji lidem, kde budou pracovat, vidím, jak jsou z toho nadšeni, a také díky tomu nemáme potíže získat nové lidi do týmu,“ ukončuje své nadšené vyprávění Martin Komárek a s úsměvem vrací tablet zpět do tašky. Zaposlouchejte se rozhovoru s manažerem, který ještě před několika lety nevěděl, co se životem, a na své cestě se dokázal zamilovat do tak běžného oboru, jako je skladník. A pokud vás zajímá celý příběh Martina Komárka, který již brzy přineseme čtenářům magazínu Improovio, stačí se stát předplatitelem. V magazínu získáte mnohem více inspirativních příběhů, ale také pracovní prostor, kde budete hledat způsoby, jak zlepšit svůj vlastní život. Předplatné je k dispozici zde.

© Lukáš Eder