„Nebojím se změn, ale potřebuji stát nohama pevně na zemi,“ říká Eva Čejková, zakladatelka komunity Ženy s.r.o. a CEO startupu Testuj.to

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Baví mě ženy, které jsou ochotné sdílet své zkušenosti, nebojí se hledat nové cesty, za všech okolností zůstávají ženami a respektují muže. Se spoustou takových žen spolupracuji na řadě zajímavých projektů, díky kterým dnes společně posouváme naši společnost a děláme ji lepší. Jsem testerka všech rolí života ženy – matka, podnikavá žena, moderátorka a žena, která věří ve spolupráci, sdílení a synergii.“ Těmito slovy o sobě mluví podnikatelka Eva Čejková. K podnikání se dostala již jako mladá žena, sbírající zkušenosti v médiích.

Eva se stala scénáristkou známého pořadu Ačko v 90. letech a později založila i svou marketingovou agenturu ConPro. Mladé podnikatelce se dařilo. Už v pětadvaceti letech dosahovala se svou firmou obratu přes 30 milionů korun a zaměstnávala 25 zaměstnanců. S reklamní agenturou se Evě dařilo, zastupovala velké značky a jednoho dne ji přistála na stůl nabídka v podobě 15 milionů korun za prodej společnosti. Eva však odmítla. Ne že by se jí částka nezdála dostatečně vysoká, jen měla obavy, zda bude mít co dělat, když prodá vlastní firmu. 

Že je Eva velmi aktivní žena, potvrdila i během mateřské dovolené. Psal se rok 2012, když založila komunitu Ženy s.r.o. „Komunitu jsem založila s jasným cílem. Chtěla jsem dát ženám příležitost psát blogy a recepty a zvát je na různé akce. Dát jim příležitost testovat novinky na trhu a sdílet zkušenosti v podobě recenzí,“ uvádí o svém projektu Eva Čejková, která ještě tehdy nemohla tušit, jak velká komunita z jejího záměru vznikne, a že z tohoto projektu jednoho dne vzejde technologický startup Testuj.to. Do té doby Eva financovala podnikání z vlastních zdrojů. Se startupem Testuj.to však pro Evu přišla i nová podnikatelská zkušenost. Začala pro svůj projekt hledat investora a to se jí nakonec podařilo. Rok 2020 patřil výhradně Testuj.to a v roce 2021 posílila i tým v komunitě Ženy s.r.o., která po několika letech spouští nový komunitní web.  

Společnost Testuj.to se stala první startupem, do kterého investovala společnost Heureka Group. Společnost v čele s Tomášem Bravermanem získala v projektu Evy Čejkové 15% podíl a opci pro navýšení podílu na 40 %. Svou investicí ocenila firmu na 35 milionů korun. 

Když začneme mluvit o podnikatelských výsledcích Evy Čejkové, někdo by si mohl myslet, že její cesta byla snadná a na co Eva sáhla, tak tomu se dařilo. Čtenáři magazínu Improovio však už vědí, že žádná cesta na vrchol nevede po rovině. Jinak tomu nebylo ani v případě Evy Čejkové. Ta v rozhovoru pro podcast Myšlením na vrchol přiznává, že její podnikání byla pěkná jízda a občas to bylo spíš jako na houpačce. Kombinovat byznys s rodinným životem není pro nikoho snadné. Stejně tak jako ustát náročná období, když se byznysu tolik nedaří nebo vše nejde podle plánu. Eva jednoho padla vyčerpáním. „Bylo to v lednu na mé narozeniny, když jsem nedokázala vstát z postele a odvezli mě na ARO. Měla jsem nízký tlak a nízkou hladinu cukru. Prostě jsem nejedla, jen pracovala a padla vyčerpáním,“ vzpomíná Eva na nedávné zkušenosti, které ji přiměly udělat ve svém životě razantní změny. 

Se čtenáři seberozvojového magazínu Improovio se zaměřujeme především na témata, jak zvládat všechny životní změny. 

  • Jak se to naučila Eva?
  • Zvládá kombinovat pracovní a osobní život?
  • Co vše pochopila během své podnikatelské cesty?

Nejen o tom je rozhovor s Evou Čejkovou. Věříme, že rozhovor bude inspirací nejen pro ambiciózní podnikatele, ale pro všechny, kteří touží po životních změnách a hledají trochu inspirace, jež jim pomůže takové změny ustát. A pokud vás baví příběhy inspirativních lidí a hledáte nástroj, který by vám pomáhal aplikovat jejich zkušenosti do svého života, vyzkoušejte magazín Improovio, který je unikátní svými seberozvojový pracovními listy. Více o magazínu zde.

© Lukáš Eder