„Štěstí se snažím dostat do každodenních chvil,“ říká Petr Kovařík, podnikatel, jehož čokoládu miluje i ománský sultán

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

„Milujeme, co děláme, a děláme, co milujeme,“ říká o své firmě Petr Kovařík. Pokud by mluvil jen sám o sobě, mohl by ještě dodat větu: „Dělám se svou láskou.“ A to doslova a ve všech směrech. Spolumajitel čokoládovny Steiner & Kovarik potkal svou partnerskou lásku na turnaji v plážovém volejbalu v roce 2010. Silvie Steinerová se stala Petrovou životní partnerskou nejen v osobním životě, ale také v byznyse. Sama již v té době podnikala. Prodávala kvalitní čokoládu s motivy Prahy. Byl to především vývozní artikl, cílený na turisty. Petr v podnikání své životní partnerky viděl nejen potenciál, ale objevil i svou životní vášeň. Opravdovou čokoládu. Takovou, která člověku uspokojí nejen chuťově pohárky, ale která jej pohladí i po duši. Petr tak v roce 2010, v jeden moment a na jednom místě, objevil lásku svého života, a to ve všech jeho oblastech. 

S partnerkou Silvií se Petrovi podařilo vybudovat značku Pražská čokoláda. Jejich produkty si oblíbili nejen turisté, kteří si k tradiční Becherovce mohli odvézt i něco dalšího a mimořádného. Jejich čokoládu si zamiloval také ománský sultán a čokoládovna Steiner & Kovarik se stala jeho výhradním dodavatelem. Mimo úspěchu mezi turisty v Praze se svou čokoládou prorazili například i v Dubaji. Předplatitelé seberozvojového magazínu Improovio již znají mnoho inspirativních příběhů úspěšných podnikatelů a já věřím, že myšlenky, které zazněly v rozhovoru s Petrem Kovaříkem, je chytnou za srdce podobně, jako jeho vyprávění o byznyse s čokoládou. 

Podnikatelská cesta Petra Kovaříka může na první pohled znít jako pohádka.  Nespokojený manažer u Automotive, který jednoho dne objevil svou lásku a začal si plnit životní sny. Ještě v roce 2019 dosahoval Petr se svou čokoládovnou obratu okolo 80 milionů korun ročně. Za pět let jen na daních odvedli přes 60 milionů a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo v příštích letech něco změnit. Bohužel přišla situace, kterou nikdo nečekal a která zasáhla každého z nás. Petra se Silvií bez výjimky. 

Ze dne na den odešli z Česka turisté a z měsíčního obratu 7 milionů byl náhle obrat jen pár set tisíc korun. „Český konzumní trh s čokoládou není malý, ale skupina těch, kteří by byli ochotni připlatit si za kvalitu, zase není až tak veliká. Nebo ji zatím neumíme dobře oslovit,“ zmiňuje v rozhovoru Petr Kovařík, který přiznává, že ani v současné době to není jednoduché a finančně na tom nejsou až tak dobře, jak by si přáli. 

Přesto ale Petr neztrácí životní optimismus a je schopen dívat se na současnou situaci s nadhledem. I přes náročné období má Petr se svou partnerkou plány do budoucna a společně věří, že se jim podaří na cestě s kvalitní čokoládou vytrvat i nadále. Zachovat si chladnou hlavu, udržovat si pozornost a dělat vědomá rozhodnutí se naučil nejen díky podnikání s čokoládou. „Jsou životní situace a věci, které hlavou nepochopíme. Pokud to přijmeme, můžeme najít štěstí v konání skrze radost.“ Tuto myšlenku napsal Petr na svou knihu Síla Hotentota, kterou vydal v roce 2020. Ve společném rozhovoru jsme se věnovali i myšlenkám z této knihy, a že budou tyto myšlenky zajímavé i pro čtenáře Improovia, možná dokládá odstavec z první stránky Petrovy knihy:

„Občas nerozumím dnešní době a ona někdy nerozumí mně. Proč to neumím? Protože mám pocit, že existovat v každé minutě stylem tady a teď a neustále naplno prožívat všechny podněty, které mi dnešní doba předhazuje, není možné, natož žádoucí. Přesto si myslím, že lze pomocí jednoduchých pravidel po většinu času být šťastným člověkem, mít rodinu, mít koníčky a k tomu jako bonus budovat firmu, kterou lidé milují. O těchto postupech a své cestě k nim píšu v této knize.“

Věřím, že rozhovor s podnikatelem Petrem Kovaříkem bude inspirací pro každého, kdo chce žít lepší život. I Petr říká, že kvalitní život je volbou každého z nás, a svými myšlenkami potvrzuje mnoho principů, jež nám pomáhají si dobře zvolit. Těmto principům se do hloubky věnujeme v jednotlivých vydáních tištěného magazínu. Jednotlivé výtisky jsou k dispozici pouze zde. Do rozhovoru s Petrem Kovaříkem se můžete zaposlouchat buď ve své oblíbené podcastové aplikaci, nebo přímo zde – kliknutím na tlačítko play v přehrávači nad článkem.

© Lukáš Eder