„Od začátku jsem věřila, že se budou klientky rády vracet,“ říká kosmetička Magdalena Babíková, která si salonem krásy splnila sen

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Řadu let pracovala jako obchodnice. Líbil se jí styl tohoto života, časová nezávislost i komunikace s klienty. Dvacet pět let obchodovala Magdalena Babíková s kosmetikou a trávila svůj čas na cestách. Začátky neměla jednoduché, ale jak řekla během rozhovoru v podcastu Myšlením na vrchol: „Člověk zvládne vše, co zvládnout chce.“ 

Někteří lidé si po padesátce myslí, že je už pozdě začít něco nového a plnit si vlastní sny. Magdalena však věděla, že na vlastní sen není nikdy pozdě. A kdy jindy si jej splnit než teď, když jsou děti velké a nemusí se již o ně starat? Je to už čtyři roky, co si otevřením vlastního kosmetického salonu v Brně splnila svůj sen. Ostatně měla k tomuto oboru vždy blízko. Jako obchodnice znala perfektně své produkty a z vlastní zkušenosti věděla, jaké problémy mohou řešit. Už nemusí trávit čas na cestách a objíždět své zákazníky, dnes její zákaznice chodí za ní přímo do jejího vysněného kosmetického salonu v Brně. 

Pro Magdalenu ale není kosmetický salon jen způsob obživy. Vnímá jej doslova jako své poslání a říká: „Mé poslání je mým koníčkem, svou práci miluji a každý zákazník je pro mě jedinečný.“ Uvědomuje si, že zákaznice si k ní chodí převážně odpočinout a že svým posláním jim pomáhá posílit vlastní sebevědomí a vypustit zbytečné starosti.

  • Jaké bylo pro Magdalenu rozjíždět vlastní podnikání?
  • Má ambice dále růst a otevírat další salony, nebo raději zůstane nezávislá a zodpovědná sama za sebe?
  • Jak náročná byla její cesta životem a co vše musela překonat, než si splnila sen o vlastním kosmetickém salonu?

Možná že i pro vás bude rozhovor s Magdalenou Babíkovou důkazem, že když se práce stane našim koníčkem, tak je to podobné, jako když objevíte zakopaný poklad. Nejen v tom vám může být dnešní rozhovor inspirací.

© Lukáš Eder