„Vracíme holkám sebevědomí a pomáháme jim se prosadit,“ říkají Holky z Marketingu, Aneta Martinek a Lucie Audi

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Před sedmi lety vystupovala Pavlína Louženská jako jediná řečnice mezi muži na konferenci. Když přišla na místo, spletli si ji s hosteskou. Přeci jen nebylo úplně běžné, aby na marketingové konferenci vystupovala žena. Pavlínu to tehdy zdravě naštvalo a vedlo k založení facebookové skupiny Holky z Marketingu. Původně docela nenápadná skupina dívek, které měly touhu se prosadit a uspět, získává postupně na síle. Po třech letech fungování se k Pavlíně připojila Aneta Martinek s Lucií Audi, aby společně rozvíjely skupinu jako neziskovou organizaci, jejímž jediným cílem je pomáhat ženám najít uplatnění v marketingu a prosadit se také ve vysokých funkcí. V letošním roce se zmiňované tři dámy, Aneta, Lucie a Pavlína, rozhodly k dalšímu kroku a skupina Holky z Marketingu se z neziskové organizace proměnila v obchodní společnost.

Z původně nenápadné facebookové skupiny se stala aktivní komunita žen, která se k dnešnímu dni rozrostla již na více než 29 000 členů a postupně mění marketingový i online svět v Česku. „Holky z Marketingu jsou pro nás hlavně vzdělávací platformou, kde máme co nabídnout jak ženám, které nemají s marketingem žádné zkušenosti, tak i těm, které se chtějí posunout na vyšší pozici,“ zmínila Aneta Martinek v podcastu Myšlením na vrchol, kde byla hostem se svou kolegyní Lucií Audi. Lucie zase vnímá, že ženy potřebují pro sdílení zkušeností bezpečné prostředí. Jen tak budou otevřené a schopné předávat si navzájem své zkušenosti. „Jen v bezpečném prostředí můžeme pomoci ženám získat zpět ztracené sebevědomí, proto jsou naše akademie mužům uzavřené, ale nevyhraňujeme se vůči nim. Zaměřujeme se hlavně na holky, ale máme co nabídnout i klukům,“ upřesňuje Lucie Audi, matka dvou malých dětí, která při mateřské zvládá společně s Anetou a Pavlínou i podnikat. Sama Lucie například školí obchodní dovednosti na vzdělávacích programech a spolupracuje s dalšími stovkami lektorů, kteří jsou ochotni předávat své zkušenosti dál.

V aktuálním vydání magazínu Improovio se věnujeme principům úspěchu dle Napoleona Hilla, které kdysi napsal do knihy s názvem Myšlením k bohatství. Když se zaposloucháte do podcastu s Anetou Martinek a Lucií Audi, můžete zjistit, že i tyto dámy mnoho z Hillových principů využívají pro své každodenní úspěchy. Úspěchem však není jen vybudovat firmu, zbohatnout nebo si vybudovat vytouženou kariéru. Úspěch může mít mnoho podob. „Pro spolupráci s lidmi v našem týmu je důležitý vzájemný respekt. Je to respekt například i vůči tomu, jak se která z nás může zapojit do práce. Například moje i Anetino těhotenství jsme zahrnuly do našeho byznys plánu,“ zmiňuje Lucie Audi, když jsme v rozhovoru otevřeli téma, jak mohou dvě matky malých dětí zvládat úspěšnou kariéru tak, aby netrpěl jejich osobní život. 

V rozhovoru s Holkami z Marketingu se ale mimo jiné také dozvíte:

  • na čem se chystají tři podnikatelky generovat zisk,
  • kde získávají know-how pro své studentky,
  • jak si představují svého klíčového zákazníka,
  • jak zhodnocují své současné zkušenosti,
  • jak se vzájemně doplňují,
  • jak současná doba mění svět eventů a vzdělávání.

Aneta Martinek i Lucie Audi byly v rozhovoru velmi otevřené ve svých myšlenkách, a proto věřím, že rozhovor s těmito dámami bude inspirací nejen pro další dámy, které hledají uplatnění v marketingu, ale možná i některým mužům pomůže tento rozhovor více porozumět ženskému světu. Rozhovor si můžete poslechnout v každé podcastové aplikaci, ale i přímo na této webové stránce v přehrávači nad článkem. A pokud hledáte další inspiraci a nástroj, který by vám pomohl aplikovat do života myšlenky pro lepší život, pak je přesně pro vás magazín Improovio. Jednotlivá vydání i předplatné je k dispozici pouze zde.