Tomáš Baťa a jeho hospodářská filozofie

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Podnikatel Tomáš Baťa za sebou nechal stopu nejen u nás, ale jednoznačně na celém světě. Dodnes jeho jméno zdobí obchody s obuví prakticky po celém světě. Co ale o tomto mimořádném podnikateli víme, krom toho, že zemřel při letecké katastrofě? Víte například, že Tomáš Baťa pracoval v ševcovské dílně svého otce již od šesti let? Že vychodil jen čtyři třídy obecné školy? Že již ve čtrnácti letech strávil většinu svého času na tržnicích a že v té době ještě neuměl pořádně číst a psát? 

Dětství Tomáše Bati se prakticky točilo okolo živnosti jeho otce. Matka zemřela, když byl Tomáš malý, a tak otec na své tři děti zůstal sám. Své první opravdové podnikání zahájil slavný podnikatel společně se svým bratrem Antonínem a sestrou Annou. To když společně požádali otce o vyplacení věna po zemřelé matce a celé jej investovali do své první výrobní společnosti. Bylo to roku 1894 a o rok později stála sourozenecká společnost před krachem. Tomáš a jeho sourozenci byli zadlužení a nezbývalo jim na splácení dluhu. Z tíživé situace se však dokázali dostat, a když Tomáš Baťa zemřel během známé letecké katastrofy, tak jeho společnost měla nad 2 500 prodejen po celém světě, vyráběla ročně 36 milionů párů obuvi a výrobní závody měla nejen po celém Československu, ale také ve Švýcarsku, Německu, Francii, Jugoslávii, Anglii nebo třeba v Indii. A to vše se mu podařilo vybudovat bez internetu, mobilního telefonu a dalších vymožeností moderní doby. Dokážete si představit, jakou práci to muselo obnášet?

Pokud byste stáli o více zajímavostí ze života jednoho z nejvýznamnějších československých podnikatelů a měli byste chuť nahlédnout do jeho myšlení, měl bych pro vás takový tip. Zadejte si do svého vyhledávače www.tomasbata.org a možná i sami budete překvapeni z množství informací, které jsou na tomto webu k dispozici. Najdete tam například soupis Baťových myšlenek, úvah a projevů, který je zpracovaný také jako audiokniha, a to vše je volně k dispozici. Když jsem se začetl do myšlenek tohoto velikána, tak jsem občas žasnul, z jakého prostředí mysl tohoto muže povstala a co vše dokázala. Když jsem si pročítal paměti Tomáše Bati, nemohl jsem si nevšimnout, jak moc měl tento muž společného s lidmi, o kterých psal Napoleon Hill v knize Myšlením k bohatství. Této knize je věnováno i nové vydání našeho magazínu Improovio.

Když jsem se začetl do pamětí Tomáše Bati, zaujala mě část, kde je citován Baťův projev, o který jej v roce 1930 požádala Mezinárodní obchodní komora. Ve svém projevu se měl podělit o to, jak vybudoval svůj podnik a vybudoval jej k rozkvětu. Tehdy jim Tomáš Baťa odpověděl článkem, který byl otištěn v časopise Mezinárodní obchodní komory, a to i v několika světových jazycích. Baťa tehdy článek pojmenoval Moje hospodářská filozofie a já si dovolím nyní část jeho článku citovat:

.„PŘEJETE SI, abych vám řekl, jak jsem vybudoval náš podnik až k jeho dnešní velikosti. Při své práci neměl jsem na mysli vybudování závodu, ale lidí. Vybudoval jsem člověka, aby byl výkonnější a lépe sloužil zákazníkům, a on potom vybudoval závod. JSEM PŘESVĚDČEN, že největší ztráty v průmyslu a obchodě vznikají nesprávným stanoviskem, které zaujímá člověk ke své práci, svým spolupracovníkům a ke svým zákazníkům. Hlavní úlohou organizátora, jenž chce vybudovati veliký podnik, je, aby vytvořil morální a psychologickou základnu, na níž by se jeho pracovníci mohli zdárně vyvíjet. Protože neexistuje žádná učebnice, kde by toto bylo vysvětleno, ani žádné vyzkoušené a osvědčené metody, rozhodl jsem se vybudovati vlastní systém, který, jak doufám, prospěje lidstvu. Tento systém se jmenuje ‚příklad‘.“

Když jsem si přečetl tuto Baťovu myšlenku a zamyslel jsem se nad ní, tak jsem si opět uvědomil, jak málo nám mnohdy stačí, abychom dosáhli úspěchu a získali pro svou vizi co možná nejvíce lidí. Někteří lidé kážou vodu a pijí víno, a pak se diví, že se jim nedaří zlepšit své výsledky. Je například známo, že všichni zaměstnanci Tomáše Bati měli provizi z hospodářského výsledku společnosti, že jejich dílny byly mezi sebou účetně uzavřené a účetnictví plně transparentní. Víte například, že Baťa byl jedním z prvních podnikatelů tehdy ještě v Rakousko-Uhersku, který nastavil svým zaměstnancům pravidelnou týdenní mzdu i pevnou pracovní dobu?

Jednoduše řečeno: Baťa se zajímal o své lidi, aby zajistil jejich potřeby i sociální jistoty. Staral se o jejich spokojenost, ale vyžadoval disciplínu a výsledky. Tomáš Baťa si už před 100 lety uvědomoval, že pokud chce, aby jeho společnost rostla a dosahovala úspěchu, tak potřebuje, aby v první řadě rostli lidé v jeho společnosti. Proto se zaměřoval na co možná nejlepší podmínky a prostředí, které by podporovalo růst jeho lidí, ale samozřejmě ani nezapomínal jít těmto lidem příkladem. 

Zajímavých myšlenek tohoto mimořádného podnikatele je v jeho pamětech mnohem víc. A určitě se nejedná jen o myšlenky podnikatelské. Když jsem se pročítal jeho myšlenkami, viděl jsem vlastnosti skutečného lídra, který je schopen mimořádných výsledků, a to právě Tomáš Baťa svými výsledky i potvrdil. Pokud tak hledáte nějaký tip na zajímavé a inspirativní čtení, berte tento můj dnešní podcast jako takové malé doporučení. A pokud se do myšlenek slavného podnikatele začtete a budete mít chuť se se mnou podělit o vaše postřehy, budu moc rád, když mi napíšete na můj e-mail [email protected].

Předem díky za vaše zprávy, stejně tak za sdílení podcastu Myšlením na vrchol a jeho hodnocení v podcastové aplikaci. Dnes už vám přeji úspěšný a krásný den.

© Lukáš Eder