SOBĚLÍDREM: Zařiďte si život, v němž se štěstí lepí na paty

Už v mládí jsem zjistil, že můj život má tendenci ubírat se tam, kam směřují mé myšlenky. Tím, co si neustále opakuji, kalibruji svůj vjemový filtr. A proto jsem se v určitou dobu přiměl opakovat si, že se mi štěstí lepí na paty. A co bylo ještě důležitější, že jsem se do toho uměl vcítit. Jako výsledek se po čase upravilo mé vnímání světa a můj nově naprogramovaný mozek začal vidět příležitosti a možnosti tam, kde je druzí přehlíželi. Doslova jsem z každé nepříznivé situace viděl celé rozcestí k dobrým, a dokonce skvělým východiskům. Díky, Napoleone Hille!

Byl to právě Napoleon Hill – objevitel principů myšlení úspěchu –, u kterého jsem poprvé četl o síle, která nás přesahuje a doslova magneticky nám přitahuje do cesty okolnosti a události, které odpovídají přesvědčením, do nichž jsme sami sebe ukecali.

Lidem, kterým se v životě lepí smůla na paty, se nejdříve začala lepit na paty v myšlenkách. Jsou jednoduše přesvědčeni, že zrovna jim se budou dít špatné věci a nešťastné okolnosti. No, a mají pravdu. Není to však pravda prorocká, nýbrž pravda zvolená. Je to jejich víra, která nakázala mozku, aby hledal okolnosti a události, které je v jejich tragických prohlášeních utvrdí.

Lidé, kteří si nemohou najít toho správného partnera, si obvykle už dávno v mysli opakují, že ho najít nemohou. A pozor na jednu věc! Není až tak důležité znění onoho prohlášení, jako emoce, kterou u toho cítíte. Můžete si říkat, že toho správného najdete, ale pokud se u toho cítíte zoufale a sklesle, pak vězte, že emoce mají při kalibrování mozku větší sílu než slova.

Mantry, afirmace a sny potřebují být vždy odpovídajícím způsobem prožité. Pokud sníte o bohatství, ale při jeho představě vás popadá úzkost ze současného nedostatku, pak afirmujete a programujete svůj mozek na nedostatek! Pokud chcete, aby se vám začalo lepit štěstí na paty, začněte si to opakovat a donuťte se tak cítit.

V každé situaci nacházím příležitosti k pokroku a zlepšení!
Zasloužím si hojnost, bohatství, naplnění i lásku!
Já tvořím svoji realitu z nitra ven!
Štěstí se mi lepí na paty!

Realita se nám jeví vždy taková, jaká jsou naše převažující vlastní přesvědčení. Všichni máme moc žít život, kdy se nám štěstí lepí na paty. Stačí ovládnout svoji vnitřní mluvu a donutit se cítit, že se vám všechno nakonec vždycky povede!

Znám mnoho lidí, kteří mají potenciál dokázat veliké věci. Dokonce se o to i pokoušejí, ale svojí vlastní vnitřní mluvou si nakonec podkopnou nohy. Všechno se jim na poslední chvíli pokazí a neustále potkávají jen ty lidi, kteří je v jejich osudu „stání na místě“ utvrzují. Jakmile ale člověk pochopí, že vše, co se mu v životě děje, co dělá, koho potkává a co vidí kolem sebe, je jen a pouze důsledek přesvědčení, které má, pak jistě pochopí, že to nejlepší, co může udělat, je svá přesvědčení přepracovat.

Postup je snadný. Rozhodněte se, kým chcete být, a začněte se tak cítit. Opakujte si to tisíckrát denně, prožívejte to, vytrvejte a jednejte podle toho několik měsíců v kuse a vaše nové já, kterému se štěstí lepí na paty, bude na světě.

OTÁZKY SOBĚLÍDRA:
Jak na tom právě teď v životě jsem?
Jak se převážně ve svém životě cítím?
Jakou spojitost tyto dvě věci mají?

ÚKOL SOBĚLÍDRA:
Přijměte odpovědnost za to, kde jste, kdo jste a jak na tom jste. Přestaňte s obviňováním. Sepište si, jak se chcete ve svém životě cítit, kým toužíte být, co toužíte, aby se vám dělo. A začněte o tom mluvit, jakoby to už bylo. Vciťte se do toho a přečkejte prvotní období, než si mozek navykne, že vám má předkládat z reality odpovídající podněty.

MOUDROST SOBĚLÍDRA:
Vyvolení lidé jsou ti, kteří se sami vyvolili.

Přeji vám krásný den na cestě stát se sami sobě lepšími lídry.
S úctou, Petr Štěpánek

PS: Další články z rubriky SOBĚLÍDREM si můžete přečíst zde.

O autorovi rubriky SOBĚLÍDREM:
Před lety přivedl do Česka film Tajemství, dnes je Petr Štěpánek producentem programu Myšlením k bohatství z dílny Nadace Napoleona Hilla a spolutvůrcem kurzu Cesta vděčnosti. O svém poslání říká: „Smyslem mé práce není přivést druhé k sobě (myšleno ke mně), ale přivést je k sobě (myšleno k nim samým), protože kdykoliv pouze někoho následujete, nakonec místo toho, abyste vylezli ze své vlastní mentální krabice, vlezete do té jeho. Stát se dobrým Sobělídrem je v dnešní době další evoluční stupeň osobního rozvoje.“