Největší jména českého MLM v jedné panelové diskuzi

Poslouchejte pouze v mobilní aplikaci Improovio

 

V roce 2018 se nám na prvním ročníku konference Tajemství obchodu podařilo přivést na jedno podium představitele největších společností síťového marketingu v Čechách. Konferenci v tomto složení již nebude možné nikdy opakovat, protože jeden z jejich účastníků, zakladatel společnosti LR Health & Beauty v Česku a na Slovensku, pan Aleš Buksa, v roce 2020 zemřel. Během svého života se Aleš Buksa stal živoucí legendou českého MLM a na konferenci Tajemství obchodu seděl u jednoho stolu s Romanem Hassmannem, který se jako jediný Čech dostal do evropského vedení společnosti Amway, nebo také Jiřím Lízálkem, který v Česku vede rodinnou společnosti Just CS s.r.o. Součástí diskuze byl také Jiří Černota. Ten se po úspěšném prodeji firmy Satjam (výrobce střešních krytin) zamiloval do síťového marketingu a založil společnost Bewit. Moderátorem panelové diskuze byl Petr Casanova, ale dotazy pokládali hosté z publika. 

Hosty v publiku nejvíce zajímalo, jak se lídrům československé MLM scény podařilo vybudovat svou síť obchodníků a poradců. Jaké nástroje používají pro motivaci svých lidí v týmu? Podle jakého klíče rozpoznat, zda se z poradce může stát dobrý týmový lídr? Jak náborovat lidí do týmu? Jak předcházet vyhoření? Jaká filozofie jim pomohla dosáhnout úspěchu?

Aleš Buksa se rozpovídal o svých začátcích a v jedné z odpovědí na dotaz z publika zmiňuje: „Nikdo se nenarodí jako sympaťák, nikdo se nerodí s charismatem. Ale všemu se dá naučit.“ Roman Hassmann zase vzpomínal na rady svého mentora v USA. Jiří Černota mluvil o hodnotách a Jiří Lízálek o filozofii rodinné firmy ve Švýcarsku. 

Přinášíme kompletní záznam z panelové diskuze prvního ročníku konference Tajemství obchodu. Záznam je k dispozici všem členům programu Improovio ve formě podcastu a poslechnout si jej můžete pouze v naší Improovio aplikaci, kde je k dispozici mnohem více zajímavého obsahu. Pokud ještě aplikaci nemáte, stáhněte si ji v Google Play nebo App Store, vyberte si jeden z našich členských programů, získejte unikátní magazín Improovio v elektronické nebo tištěné podobě a čerpejte další výhody a bonusový obsah, včetně podcastu panelové diskuze z prvního ročníku konference Tajemství obchodu. Své členství v programu si můžete vybrat zde.

© Lukáš Eder