S Markem Ditzem nejen o světě bankovnictví

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Bankovnictví a jeho image bylo něco, co Marka Ditze vždy přitahovalo. Ke svému vysněnému životnímu oboru se dostal díky zájmu o kulturu a architekturu. Napadá váš již otázka, co mají tyto světy tak společného? Odpověď poskytne právě Marek Ditz, který byl jedním z dalších hostů podcastu Myšlením na Vrchol. 

Marek zasvětil bankovnictví prakticky celý svůj profesní život. Svou kariéru bankéře vybudoval v ČSOB, kde se během 24 let vypracoval až mezi členy představenstva. Nehledejte ovšem v Markovi bankéře, který si pečlivě střeží své teplé místečko v korporátu a díky tomu dosáhl až na vrcholné pozice. Jak řekl Marek v našem rozhovoru “lepší krátký život rebela, než dlouhý život ovce” a přesně v tomto stylu se odehrávala i celá Markova kariéra. 

V rozhovoru společně nahlédneme trochu pod pokličku bankovnictví a pobavíme se o tom, jak tento svět funguje. Marek Ditz dnes využívá nasbíraných zkušeností z toho světa a rozhodl se sám oslovit jednoho ze zakladatelů finanční skupiny Partners – Petra Borkovce, aby mu nabídl své zkušenosti a pomohl jeho týmu postavit úplně novou banku. Banku, která je v očích mnoha jiných bankéřů také trochu rebel, jako samotný Marek Ditz. 

  Co vše obnáší vybudování nové banky? V čem se bude lišit od těch stávajících? Jaká vize Marka nadchla natolik, že se sám rozhodl nabídnout své zkušenosti? Proč Marek Ditz vybíral manažery do týmu třeba podle toho, jak si vařili kávu v kuchyňce, nebo jak si vybírali jídlo z jídelního lístku? Jaká je podle něj budoucnost bankovnictví?  Nejen tyto otázky zodpovídal Marek Ditz v našem rozhovoru, ve kterém zaznělo mnohem víc inspirace, než by leckdo od konzervativního bankéře čekal. 

© Lukáš Eder