S Lucií Volfovou nejen o vizích a udržitelnosti v bytovém designu

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Do podnikání se vrhla v roce 2008 a prakticky od začátku své podnikatelské kariéry se nebála jít proti proudu. První podnikatelský nápad přišel ve chvíli, kdy sama dokázala změnit svůj život a vyhrála boj s nadměrnou obezitou. Využila získaných zkušeností ze životní změny a tehdy začala společně s manželem pomáhat lidem se zdravou stravou. Lucie Volfová často od svého okolí slyšela, že její nápad nemá žádnou budoucnost. Slyšela to tehdy, když lidem začala prodávat „krabičkovou dietu”, kterou u nás tehdy téměř nikdo neznal. A slýchá to i dnes, když se snaží lidem ukázat, co to znamená udržitelnost v bytovém designu. 

Vedle podnikatelky je Lucie i jednou z pravidelných posluchačů podcastu Myšlením na vrchol. V rozhovoru se podělila nejen o to, jak dospěla ke své současné podnikatelské vizi, ale zejména o to, jaké konkrétní kroky musela udělat, aby mohla změnit svůj život. Podnikat začala v naprosto jiném oboru, než ve kterém podniká dnes. Neměla za sebou žádné investory ani nikoho, kdy by jí pomohl a poradil. Lucie získala zkušenosti tou nejnáročnější cestou. Nebála se dělat chyby a dokázala se z nich poučit. 

Třináct let od začátku svého podnikání poslouchá od lidí ve svém okolí, že to, co dělá, nemá budoucnost. Lucie se nadchla pro svou novou vizi, když bojovala s obezitou, dokázala se pro ni nadchnout, když začínala podnikat, a stejně tak se dokázala nadchnout před sedmi lety, když začala poslouchat hlas svého srdce, který ji dovedl interiérovému designu. Co se Lucie za těch třináct let naučila? Jaká zkušenost pro ni byla nejcennější? Jak pracuje se svou vizí, nebo například jakou roli v práci úspěšného designéra sehrálo sebepoznání a typologie osobnosti? Nejen na tyto otázky odpovídala Lucka v rozhovoru pro podcast Myšlením na vrchol a já věřím, že její příběh bude inspirací i pro její další kolegy posluchače.

© Lukáš Eder