S Josefem Michálkem a Romanem Kučerou nejen o podnikání a lásce k řemeslu

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Dalšími hosty podcastu Myšlením na vrchol se stali dva z jeho pravidelných posluchačů. Josef Michálek a Roman Kučera se potkali poprvé v našem podcastovém studiu a vedle toho, že poslouchají stejný podcast, mají společného mnohem víc.

Roman Kučera převzal po svém otci zaběhlou rodinnou firmu Střechy Bohemia, působící převážně v Jihočeském kraji. Josef Michálek se zase rozhodl opustit pozici zaměstnance, změnit svůj život a vrhnout se do vlastního podnikání v servisu výtahů. Za pouhých pět let se mu podařilo z firmy Výtahy Michálek vybudovat největšího poskytovatele služeb v oblasti servisu výtahů v Mladé Boleslavi. 

Ačkoliv Roman převzal zajetou firmu s historií a Josef buduje svou firmu od úplných základů, přestože každý podniká v jiném oboru a jiném kraji, tak mají tito řemeslníci a podnikatelé mnoho společných témat. 

Co nejvíce brání růstu jejich podnikání? Jak bylo pro Pepu Michálka náročné rozjet vlastní firmu a jak pro Romana Kučeru pokračovat v rodinné tradici? Co je přivedlo k jejich řemeslu? Proč nemají mladí lidé zájem o učební obory? Jak v nich tento zájem probudit? Jak oba pečují o své zaměstnance? Jak náročné je pro řemeslníka podnikat v 21. století? To vše jsou otázky, na které přišla řeč v rozhovoru pro podcast Myšlením na vrchol. Věříme, že zkušenosti a názory těch, kteří patří mezi pravidelné posluchače podcastu, budou i pro vás inspirací. Stačí se jen zaposlouchat.

© Lukáš Eder