S Janem Kovalovským nejen o jeho cestě do světa investic

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Pro mnoho lidí je svět investic a akcií jen jakýmsi tajuplným světem čísel a grafů, ve kterém se jen těžko zvládají orientovat. Podobně to měl možná kdysi i Jan Kovalovský, obchodní ředitel společnosti Patria Finance, jeden z vůbec prvních a předních obchodníků s akciemi v České republice. 

Kariérní cesta Honzy Kovalovského by mohla kdekoho překvapit. Do společnosti nastupoval bez sebemenších znalostí trhů a prostředí světa investic. Do práce nastoupil symbolicky 15. září 2008 – v den pádu investiční banky Lehman Brothers a v den, kdy oficiálně odstartovala velká finančí krize. V rozhovoru pro podcast Myšlením na vrchol Honza zmiňuje, že prakticky začínal jako nosič vody pro makléře, kteří celé hodiny strávili u telefonu a řešili se svými klienty tehdejší náročnou situaci. Jeho vizí bylo, že by se také jednoho dne mohl stát makléřem. Přestože neměl žádné zkušenosti, se dokázal Jan Kovalovský do své práce zamilovat. Začínal na klientském centru, strávil hodiny studiem a do dvou let už nebyl jen tím, kdo makléřům nosí vodu. Sám se jím stal. Tím ale byla jeho kariéra stále v začátcích a dnes je již třetím rokem obchodním ředitelem společnosti Patria Finance.

V rozhovoru se Honza rozpovídal nejen o své kariérní cestě. Bavili jsme se jak o jeho začátcích, tak i chybách, ze kterých se dokázal ponaučit. Jak se změnil svět investic za posledních deset let a jakým směrem se ubírá nyní? Je pro investory náročné v současné době udržet dech se všemi změnami? Jak se změnili samotní investoři? Jaké nástroje a příležitosti je dnes lákají nejvíc? Na jakou vlastnost dle Honzy Kovalovského investoři nejvíce doplácejí? Nejen na tyto otázky jsem se zeptal dalšího hosta podcastu Myšlením na vrchol a věřím, že Honzův příběh i jeho zkušenosti pomohou všem mým posluchačům trochu nahlédnout do prostředí světa investic.

© Lukáš Eder