VÝZVA! Pojďme podpořit Pepu Holoubka v překonání 7 rekordů!

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

V nedávném podcastu jsem si povídal s Josefem Holoubkem, který je právě teď na své cestě a pokouší se o překonání sedmi rekordů při chůzi napříč celou Českou republikou. Tento podcast vydávám v úterý 11. května, a to znamená, že pokud jde vše podle plánu, tak by měl mít Pepa za sebou první rekord a měl by již být na cestě zpět z nejzápadnějšího cípu naší země na ten nejvýchodnější. Já bych moc rád Pepu Holoubka podpořil a naplánoval si někde se k němu připojit. Pokud byste chtěli a náhodou měli také chuť podpořit tohoto „potulkáře“ a urazit pár kroků společně s ním, sledujte, prosím, naše sociální sítě, ideálně naši uzavřenou skupinu na Facebooku Improovio Klub.

Cílem Improovio Klubu je vytvářet bezpečně prostředí, ve kterém bychom se mohli lépe poznávat a možná si i plánovat podobné aktivity a výzvy, kterými bychom se mohli navzájem podporovat. Do uzavřené skupiny na Facebooku mají přístup všichni členové Improovio programu. Po týdnu, co jsem spustili registraci do programu, máme již registrovány první stovky členů a já vám všem, kteří jste tímto projevili důvěru v naší práci, ze srdce děkuji. Věřím, že vás nezklameme a že splníme všechna vaše očekávání. 

Se spuštěním programu se na nás také nalila první vlna dotazů. Nejčastěji jste se ptali právě na uzavřenou skupinu, kdy jste nevěděli, k čemu slouží. Přispívat do skupiny může opravdu každý. Rozhodl jsem se přistupovat ke všem členům programu s naprostou důvěrou a věřím, že vy budete mít chuť tvořit ze skupiny prostředí, do kterého se budete rádi vracet a které vám bude oporou. Já osobně plánuji ve skupině dělat pravidelná týdenní živá vysílání, ale plánuji zde sdílet i další zajímavý a hodnotný obsah, o kterém věřím, že by mohl být pro členy přínosem. 

Druhý nejčastější dotaz po spuštění programu Improovio směřoval na samotný pracovní magazín. Ptali jste se, proč je magazín k dispozici jen pro členy programu a není jej možné zakoupit samostatně někde ve stánku nebo na našem eshopu. Víte, pro mě je opravdu velmi důležité, aby se magazín Improovio stal tím nástrojem, co bude čtenářům pomáhat měnit jejich život. Každý článek je ukončen pracovním listem, abychom se nad získaným obsahem zamysleli a zkoušeli jej aplikovat do svého života. A proto chci pravidelně v těch týdenních živých vysíláních na Facebooku rozebírat jednotlivé články, diskutovat se všemi členy, co si z daného článku odnesli a především zda pochopili každý úkol a otázku v pracovním listě tak, jak byla myšlena. Není to tedy vůbec klasický časopis. Není v něm ani jedna stránka inzerce, vše je psáno a tvořeno pro čtenáře magazínu a vše s jediným cílem. Pokud nám zbydou nějaké výtisky před vydáním dalšího čísla magazínu, na kterém už také zrovna pracuji, tak bychom ty zbylé výtisky uvolnili i pro prodej na našem eshopu. Do té doby jsou ale rezervované pro členy programu Improovio, kteří se do programu přihlásí do konce června. 

Byl bych ale nerad, aby byl dnešní podcast jen pouhým povídáním okolo programu, a omlouvám se, pokud vás s tím unavuji. Snažím se jen reagovat na nejčastější dotazy a otázky, které mi posíláte. Říkám si, že se možná někomu v hlavě honí nějaké podobné dotazy, ale neměli jste třeba čas nebo možnost mi o nich napsat. Tak třeba jsem někomu z dalších posluchačů podcastu a čtenářů článků na našem webu také odpověděl. Chtěl bych ale ještě navázat na minulý podcast, ve kterém jsem mluvil o tom, kde hledat naplnění pro vlastní cestu. 

Já se upřímně domnívám, že když člověk dělá dlouhou dobu něco, za čím nevidí nějaký větší smysl, tak i když ho daná práce sebevíc baví a je v ní sebelepší, tak ho přesto tak nějak časem omrzí a unaví. Možná že i to je taková jednoduchá cesta k vyhoření nebo jen k naprosté ztrátě chuti pouštět se do nových věcí, učit se je a zkoušet. A když máte na své cestě někoho, kdo je vám oporou a je třeba ochoten se k vám na pár kroků přidat, aby vám ukázal, že to, co děláte, má skutečně smysl, tak to skutečně může být pomoc, na kterou nikdy nezapomenete. Pepa Holoubek je pro mě samotného velkou inspirací, stejně jako všichni ostatní posluchači podcastu Myšlením na vrchol a čtenáři webu Improovio.cz. Chtěl bych Pepu podpořit na jeho cestě, a proto se plánuji k němu přidat a pár kilometrů s ním ujít. Pepa v našem rozhovoru říkal, že se k němu může přidat kdokoliv, ale prosil, abychom tak dělali v dopoledních hodinách, abychom šetřili i jeho energii a nezdržovali jej od cesty. Pepovu cestu a aktuální pozici lze sledovat v reálném čase. Tento odkaz přidávám i na náš web Improovio, abyste jej nemuseli nikde dlouho hledat. AKTUÁLNÍ PEPOVA POLOHA

Protože bych chtěl Pepu v jeho snažení podpořit, co nejvíce to jde, rád bych dal svým posluchačům podcastu takovou malou výzvu. Pojďme Pepu a jeho snažení podpořit společně. Vidím k tomu tři cesty. První cestou, jak můžete Pepu podpořit na jeho cestě, je přispět v jeho kampani na Hithitu. Potom se můžete připojit k Pepovi na jeho cestu. A třetí cesta je, že se sami zapojíte do jeho projektu „Úklidem k úspěchu“. Pro ty z vás, co neslyšeli rozhovor s Pepou a nevědí, o co se jedná, tak je to naprosto jednoduché. Jedná se o seberozvojové cvičení se společenským přesahem. Jediné, co musíte udělat, je každý sbírat a ukládat minimálně sedm kusů odpadků. Možná si teď říkáte, co je na takovém cvičení seberozvojového. Než to ale začnete soudit, zkuste to schválně praktikovat alespoň do konce května. Nejde totiž tolik o to, že se stáváte nějakým uklízečem. Spíš jde o to, že trénujete velmi jednoduše svou všímavost, vytrvalost i disciplínu současně. Pravidelně vystupujete ze své komfortní zóny, více o věcech přemýšlíte a učíte se osvojovat si i nové návyky. A jediné, co musíte udělat, je sebrat každý den alespoň sedm kousků smetí. Možná si říkáte, že je to blbost. Já jsem to teď za těch posledních pár dní zkusil a sám jsem se divil. Tak co, přijmete mou výzvu a podpoříte Pepu Holoubka v jeho snažení?

Jak jsem už několikrát říkal, tak mou vlastní i vizí celého Improovia je vytvářet bezpečné prostředí, které bude lidi podporovat a pomáhat jim k pozitivním změnám v jejich životě. Jenže dokud o věcech jen přemýšlíme nebo mluvíme, tak se nikdy nic nezmění a my se nikdy nikam neposuneme. Možná že i dnešní výzva pomůže někomu z vás vystoupit ze své komfortní zóny a začít svůj život měnit. Pokud by tomu tak bylo, pro mě by to byla skvělá zpráva. Díky moc za vaši aktivitu a přeji každému z vás úspěšný a krásný den.

© Lukáš Eder