S Josefem Holoubkem nejen o náročných cestách, které se dají zvládnout

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Je držitelem českého rekordu v nejrychlejším přechodu skrze Českou republiku od jejího nejzápadnějšího bodu až po ten nejvýchodnější. Josef Holoubek je držitelem zmiňovaného rekordu od 10. září 2019. Tehdy za 9 dní 21 hodin a 54 minut ušel celkem 690 km. Pepa sám sebe označuje jako nezávislého mladého dobrodruha s touhou po cestování a překonávání výzev. Jedním slovem se ale označuje jako „potulkář“, o čemž svědčí i fakt, že se nebál vyrazit na potulky po Himalájích nebo napříč Tureckem.

Pepa svou touhu po překonání výzev potvrzuje i dalším pokusem o nový český rekord. Ve svém projektu „7 rekordů“ vyrazil 1. května opět na cestu napříč republikou. Tentokrát chce pokořit svůj vlastní rekord při cestě od východu na západ a vrátit se zase zpět. Další cestu potulkář Josef Holoubek plánuje od nejsevernějšího bodu naší země na ten nejjižnější, tam se otočí a opět půjde na sever. Celkem je v plánu ujít za 31 dní celkem 2200 km.

Tuto cestu Josef plánoval realizovat už v roce 2020, plány mu všem překazila nečekaná rána osudu, když se stal otcem předčasně narozeného syna. Syn se narodil ve 23. týdnu těhotenství a vážil pouhých 610 gramů. V ten den musel otec malého Pepíčka přerušit své plány a vydat se společně se svou partnerkou na úplně jinou cesta. Ta cesta trvala dlouhých 104 dní. To byla doba od narození Josefova syna až po jeho úspěšné opuštění dveří nemocnice. Tehdy dávali lékaři šance na přežití jen 50:50, Pepíček ale společně s maminkou a tatínkem svou první náročnou cestu zvládl a dnes se mu daří skvěle. 

Potulkář Josef Holoubek si dnes uvědomuje, jak důležité bylo zůstat své partnerce i malému synovi oporou. Na jedné ze svých nejnáročnějších cest, na které šel společně s partnerkou a synem, ocenil pomoc nadace Nedoklubko. Proto se rozhodl svým projektem „7 rekordů“ podpořit tuto nadaci a dostat problematiku nedonošených dětí více do povědomí české veřejnosti.  Ptáte se, co má společného přechod republiky s problematikou předčasně narozených dětí? Na to by vám Pepa odpověděl: „Protože stejně jako oni se i já vydávám na dlouhou a náročnou cestu, která se dá zvládnout. S tím rozdílem, že já si ji vybral dobrovolně a oni jsou na její pomyslný start postaveni hned na začátku svého života bez možnosti volby.“

Pro svou podporu nadace plánuje Josef Holoubek i spuštění crowdfundingové kampaně na portálu Hithit. V rozhovoru pro Podcast Myšlením na vrchol se dnes hrdý otec a potulkář rozpovídal nejen o tom, jak probíhá příprava na jeho cestu a co vše jí předcházelo. Řeč přišla také na myšlenku dalšího Pepova projektu „Úklidem k úspěchu“, ale i na spousty dalších inspirativních myšlenek. Snad i pro vás budou Josefovo odhodlání, příběh a myšlenky inspirací. Stačí se jen zaposlouchat, a pokud budete mít chuť, můžete Pepu v jeho snažení podpořit. Více ale už v samotném rozhovoru.