S Martinem Luňákem nejen o cestě obchodníka k založení investiční společnosti

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Nedávno oslavil třicáté narozeniny a k obchodu měl už od dětství vždy velmi blízko. Bylo tomu tak díky otci, který se od začátku devadesátých let chytal podnikatelských příležitostí. Martin Luňák vyrůstal v podnikatelském prostředí a komunikace s lidmi i obchod byly pro něj přirozeností už od útlého dětství. Již v patnácti letech se Martin rozhodl osamostatnit, a to z jediného důvodu, aby ukázal svému otci, že na to má a že i on může být podnikatel.

Dnes je Martin Luňák ve svých třiceti letech již druhým rokem společníkem v investiční skupině GFF a se svými společníky proinvestovali několik stovek milionů korun. Cesta od mladého obchodníka k úspěšnému investorovi nevedla po rovině a sám Martin v rozhovoru přiznal, že ne vše bylo vždy tak veselé a růžové, jak se může dnes znát. Jako jedno z nejdůležitějších na této cestě Martin označil poznání těch správných parťáků, ale především i poznání sama sebe.

V jakých projektech vidí Martin se svými společníky budoucnost? Co je pro ně důležité, když se rozhodují, kam investují své peníze i svou energii? Proč nejsou dle Martina Luňáka investice jen o penězích? Jakou roli sehrálo sebepoznání v Martinové životě? Která otázka je pro Martina nejdůležitější? Jaká kniha ho nejvíce ovlivnila na cestě za jeho vizí a jakým směrem se budou ubírat další kroky? Nejen o těchto tématech si povídal Martin Luňák v rozhovoru pro podcast Myšlením na vrchol. Věřím, že i pro vás bude tento rozhovor inspirací a udělá vám úspěšný a krásný den.

© Lukáš Eder