Čtyři pilíře, které pomohou vašem růstu

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

V minulém díle jsem seznámil posluchače mého podcastu s myšlenkou programu Improovio. Vyprávěl jsem, jak jsem došel k této myšlence, a zejména o tom, proč věřím, že se z tohoto programu stane efektivní nástroj, který bude všem jeho členům pomáhat postupnými kroky měnit jejich životy k lepšímu. Pokud jste už slyšeli poslední podcast a pustili si hned i tuto epizodu, tak vás jistě zajímá, z čeho všeho se zmiňovaný program bude skládat a jak chceme dosáhnout toho, aby se z něj stal ten efektivní pomocník životní změny. No a právě tomu bych se rád věnoval dnes.

Nejprve bych chtěl říct, že myšlenka programu určitě není postavena jen na mé osobě a že si rozhodně nechci hrát na někoho, kdo získal patent na rozum a má odpověď na všechny vaše otázky a životní překážky. Osobně se cítím spíš jako jakýsi moderátor celého programu, kdy vidím příležitost propojovat jeho členy navzájem, utvářet komunitu lidí se stejnými hodnotami a tuto komunitu pák i dále propojovat s prací a myšlenkami dalších tvůrců a přispěvovatelů celého Improovia. Tolik asi jen na úplný úvod, aby si někdo nemyslel, že chci ze sebe dělat nějakého kouče, mentora nebo tak podobně. Určitě to tak není, cítím se jako naprosto obyčejný člověk, který řeší stejné problémy jako kdokoliv jiný z nás, a naopak budu rád, když budu mít okolo sebe další lidi, kteří budou mít chuť hledat řešení těch problémů společně.

Jak ale chceme dosáhnout toho, aby se z Improovio programu stal ten zmiňovaný efektivní pomocník? První, co bychom si měli uvědomit, je, že vůbec nezáleží na tom, co se skrývá ve vaší vizi a představě lepšího života. Principy, jak této představy dosáhnout, jsou ovšem stejné. Celá myšlenka je o vytváření bezpečného prostředí a komunity lidí, kteří mají odvahu změnit svůj život a nebojí se sdílet své zkušenosti. Celá tato komunita se bude točit okolo jednoho pracovního nástroje, který by měl všechny členy motivovat k aktivnímu přemýšlení nad zajímavým obsahem a postupně jej aplikovat do svého života. Bude se jednat o pracovní magazín Improovio, který budeme publikovat pravidelně každé dva měsíce v tištěné i online verzi, podle toho, co je komu příjemnější. Někteří z vás už znají Magazín FC, který tvoří Petr Casanova už jedenáctým rokem. Obsahově bude Improovio magazín hodně podobný. Budeme v něm přinášet příběhy lidí, kteří dokázali zásadně změnit svůj život, rozhovory s těmito lidmi, ale i principy a myšlenky, které každému z nás pomáhají žít lepší a kvalitnější život. V magazínu budu například rozebírat i jednotlivá témata z mého podcastu více do hloubky, a abychom všechny naše členy motivovali s tímto hodnotným obsahem i nadále pracovat, tak budou zmiňované články vždy doplněny o pracovní listy, které budete moct vyplňovat, psát do nich a zamýšlet se tak nad získanými informacemi a ukládat si jednotlivé principy úspěchu více do svého podvědomí. Tento pracovní magazín získají členové programu Improovio přímo do svých poštovních schránek zcela automaticky vždy během prvního týdne lichého měsíce. Každé vydání bude zaměřeno na jedno konkrétní téma, ale současně budeme mezi sebou ta témata trochu propojovat a dávat si výzvy do dalšího vydání. První číslo tohoto pracovního magazínu vychází prvního května a další zcela logicky následuje na červenec. Hlavní tématem prvního čísla bude „Od vize k výsledkům“. Budeme se zabývat tím, jak si určit svou vizi, jak vykročit na cestu za touto vizí, vytrvat a naplňovat svou vizi reálnými výsledky. 

Jak jsem ale říkal, tak myšlenka Improovio programu se točí okolo tohoto pracovního magazínu, ale Improovio program určitě není jenom o něm. Naším cílem je vytvářet komunitu lidí, a jak jsem říkal, tak já se cítím být jakýmsi moderátorem této komunity. Proto budu pravidelně pouze pro členy programu pořádat týdenní živá vysílání a v nich společně se všemi rozebírat konkrétní články, principy a pracovní listy z magazínu. Abychom si třeba i navzájem řekli, co si můžeme ze článků odnést a jak s těmito informacemi dále nakládat.

Vedle těchto týdenních živých vysílání potom připravujeme pravidelné měsíční webináře, na které budou mít přístup opět a jen členové programu. Cílem těchto webinářů bude vytvořit právě to bezpečné prostředí, kde budou mít členové možnost pokládat nějaké otázky, hledat společně řešení potíží a pomáhat si tím vlastně společně překonávat překážky na cestě za úspěchem. Sdílet společně zkušenosti, vyměňovat si názory, ale i se navzájem inspirovat například svými výsledky. Abyste si to dokázali lépe představit, tak to bude vlastně o tom, že se pravidelně každou druhou středu v měsíci někdy v odpoledních hodinách potkáme na Zoomu, a dokud to bude potřeba, tak budeme navzájem diskutovat a řešit společné otázky nejen okolo pracovního magazínu. A samozřejmě až to bude možné a společenská situace to dovolí, tak můžeme podobná setkání realizovat i naživo v nějakém příjemném prostředí. Věřím, že tohle bude opravdu velmi důležité a že sami uvidíte přínos, který to bude pro zpracovaný obsah v magazínu mít. 

V neposlední řadě připravujeme i pravidelná Mastermind setkání. Ta budou určena hlavně pro ty členy Improovio programu, kteří chtějí aktivně makat na své životní změně a i hledat nové příležitosti k růstu a společně na nich pracovat. V rámci Mastermindu už půjdeme do skutečné hloubky, opět to může být online i živě, ale tady už se bavím o malé skupince VIP členů, kteří by chtěli třeba navzájem spolupracovat a ještě aktivněji hledat způsoby a místa, kam se ve svém životě dále posouvat.

Tohle jsou tedy takové hlavní čtyři pilíře, o které se bude celý Improovio program opírat. Jak jsem říkal, celé se to bude odehrávat okolo pracovního magazínu, potom budou uzavřená živá vysílání, webináře a Mastermind setkání. K tomu všemu se pak přidají ještě další věci v podobě uzamčeného obsahu na webu, zvýhodnění na knihy osobního rozvoje a na vzdělávací konference a dalších benefitů, které budou celý program smysluplně doplňovat.

To vše, o čem jsem teď mluvil, bude rozděleno do třech kategorií členství, aby si každý mohl vybrat podle toho, co mu vyhovuje a jak moc cítí potřebu začít měnit svůj život. Každá ta kategorie ovšem, získá zmiňovaný pracovní magazín, a to buď v tištěné, nebo online verzi, a k tomu i další prémiový obsah, u kterého věřím, že se z něj stane právě ten efektivní nástroj a pomocník, co bude všem členům programu pomáhat měnit své životy k lepšímu. Samozřejmě že celý program bude dost závislý na čase, který do toho budeme všichni schopni investovat. Já jako moderátor tomu chci dát maximum, protože právě v to věřím. I tak ale musím jednotlivé kategorie členství kapacitně omezit, aby se nestalo, že na někoho ten čas nezbyde nebo se mu nebudeme moci věnovat.  I proto jste vlastně jako pravidelní posluchači podcastu Myšlením na vrchol úplně první, kdo se o tomto programu veřejně dozvídá, protože budu moc rád, když se tam společně potkáme. Pokud by vás to tedy zajímalo a vše, o čem jsem v tomto podcastu mluvil, vám dávalo smysl a chcete se stát členem Improovio programu, tak stačí zajít na web improovio.cz. V menu webu kliknout na Improovio program a vybrat si tu verzi členství, která za vás dává smysl. Pokud byste čemukoliv nerozuměli, měli nějaké dotazy nebo se prostě chtěli na cokoliv zeptat, můžete mi určitě napsat na [email protected], a pokud to bude v mých silách, moc rád vám pomohu. Takže jako vždy se těším na vaše zprávy a hlavně na příležitost, až budeme všichni společně součástí jedné komunity a navzájem si pomáhat k lepšímu životu. Tak díky i vám, mým posluchačům, za tuto příležitost a přeji vám všem úspěšný a krásný den.

© Lukáš Eder