S Václavem Staňkem nejen o navázání na obuvnickou tradici ve Zlíně

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

„Dobrý den, jsem Václav Staněk a mám přání, aby ve Zlíně opět ožila obuvnická tradice.“ Těmito slovy vítá své zákazníky na webu vasky.cz mladý podnikatel a zakladatel obuvnické značky ve Zlíně. A jak se zdá, jeho přání se stává skutečností. V roce 2020 oslavil obuvník ze Zlína 22. narozeniny a jeho firma prodala nad čtyřicet pět tisíc párů bot. Již čtvrtým rokem zažívá nevídaný růst, a to nejen ve společnosti Vasky, ale také v dalších pěti firmách. Objevil snad mladý podnikatel recept na úspěch? Jak je možné, že někdo tak mladý dosahuje takto nevídaných výsledků?

Svůj podnikatelský sen, o kterém snil už od třinácti let, si začal plnit hned, jak to bylo právně možné. V osmnácti letech založil společnost Vasky. Nečekejte ale žádného investora, který by stál Václavovi po boku. Na rozjezd vlastní firmy měl i díky aktivitám ve vrcholovém sportu našetřených třicet tisíc korun. Od malička hrál fotbal, později se věnoval atletice a stal se čtyřnásobným mistrem České republiky v běhu na 800 metrů. Slibné sportovní kariéry se ale musel vzdát, když mu lékaři diagnostikovali cukrovku. Vrcholový sport ale Václava naučil vytrvalosti i disciplíně a tyto vlastnosti dnes může bohatě zúročit ve svém vysněném podnikání. 

Václav Staněk je i po čtyřech letech stále jediným majitelem společnosti Vasky a jeho firma dnes počítá obraty v desítkách milionů korun. Meziročně i po čtyřech letech zažívá se svou společností čtyřnásobný růst. Václavovi se daří nejen s prodejem obuvi, ale také v jiných oblastech. Je společníkem v dalších čtyřech českých firmách, kterým pomáhá naplňovat jejich vizi. 

Přinášíme rozhovor s mladým a úspěšným podnikatelem, pro kterého nízký věk nebyl překážkou ke splnění podnikatelského snu. Kde sbíral Václav Staněk zkušenosti? Proč se rozhodl pro podnikání už v tak nízkém věku? Jak se to stalo, že během čtyř let vstoupil jako společník do dalších čtyř společností? Kdo je jeho vzorem ze současných velikánů byznysu? Jaké knihy čte a jak zvládá pečovat o svůj pracovní tým i osobní život? Nejen tyto otázky padly během rozhovoru s Václavem Staňkem a my věříme, že i pro vás budou jeho myšlenky inspirací.