S Martinem Kasou nejen o budování firmy v e-commerce z nuly až na burzu

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Podnikat začal už v 19 letech, když společně s bratrem Petrem rozjeli internetový obchod Kasa.cz. „Budování e-shopu na přelomu milénia byla úplně jiná disciplína, než je tomu dnes v dobách mobilního internetu,“ vzpomínal MARTIN KASA v rozhovoru pro podcast Myšlení na vrchol. Svého času se e-shop Kasa.cz řadil mezi největší hráče na e-commerce trhu s elektronikou. V roce 2008 však bratři svou první firmu dovedli k úspěšnému exitu a v roce 2010 opustil Martin Kasa pozici CEO společnosti. 

Do roku 2013 Martin odpočíval, investoval do menších projektů a možná se i trochu rozhlížel a hledal novou vizi. Tu se mu podařilo objevit a ve zmiňovaném roce, opět se svým bratrem, založil síť lékáren a e-commerce platformu Pilulka.cz. Za pouhých sedm let se oběma bratrům podařilo prakticky z nuly vybudovat již druhou úspěšnou společnost, která se stala první e-commerce firmou na české burze. V roce 2020 se společnost Pilulka.cz rozhodla emitovat 20% svých akcií, za které od veřejných investorů utržila přes 307 milionů korun, čímž stoupla hodnota celé společnosti na 1,06 miliardy korun. 

V rozhovoru se Martin Kasa rozpovídal nejen o svých začátcích v e-commerce byznysu. Řeč přišla i na to, jak se buduje úspěšná firma od základu. Co stojí dle Martina Kasy za jeho podnikatelskými úspěchy? Sleduje ještě Martin aktivity společnosti, která stále nese jeho jméno? Jak se jeho myšlení odráží v DNA celé společnosti? Jak mají rozdělené role v podnikání se svým bratrem? Jaká je jeho vize do budoucna? Co mu pomáhá udržet si pozitivní „mindset“ a řídit firmu se stovkami zaměstnanců? Věříme, že nastavení mysli Martina Kasy bude inspirací pro každého posluchače dnešního podcastu, stačí se jen zaposlouchat.

© Lukáš Eder