S Petrou Plemlovou nejen o podnikatelských zkušenostech

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Před sedmi lety začínala s podnikáním z malého bytu na Palmovce a dnes vlastní textilku v Táboře a provozuje úspěšné e-shopy unuo.cz, kde prodává především dětské oblečení vlastní výroby, a unuodesign.cz, kde se zaměřuje na prodej látek. Původně vnímala podnikání jen jako přivýdělek k rodinnému rozpočtu, ale osud tomu chtěl, že se z Petry Plemlové stala podnikatelka, která dnes zaměstnává 70 zaměstnanců a roční obrat její firmy atakuje hranici 100 milionů korun. 

Začátky podnikání neměla vůbec jednoduché, ale dokázala prorazit, poučit se z chyb i nezdarů a vybudovat stabilní firmu. Dnes vedle řízení vlastní firmy  předává své zkušenosti i dalším podnikatelům a pomáhá jim vyvarovat se zbytečných chyb. Jakou nejčastější chybu dělají začínající podnikatelé? Jaké překážky překonala na své podnikatelské cestě? Jak zvládá vychovávat své čtyři děti? Jsou její děti rády, že je maminka podnikatelkou? Jak se Petře a jejímu týmu podařilo odbavit téměř dvojnásobný počet objednávek s méně zaměstnanci? Lituje nějakých rozhodnutí? Jak zvládá firma ustát složitou situaci během pandemie? A pokud by věděla, co ji čeká, rozhodla by se znovu vrhnout do podnikání?

Původní profesí byla učitelkou v mateřské škole, podnikání se musela naučit. Tehdy si myslela, že jako matka se čtyřmi dětmi nemá jinou možnost, protože zaměstnat ji nikde nechtěli. Jejím podnikatelským vzorem byl Tomáš Baťa, kterému mimochodem dělal tajemníka její dědeček. V čem je pro Petru Plemlovou inspirací proslulý obuvník ze Zlína? To vše jsou témata, o kterých se Petra rozpovídala v rozhovoru pro podcast Myšlením na vrchol, a my věříme, že její myšlenky budou inspirací i pro naše posluchače. Stačí se jen zaposlouchat.