S Marianem Jelínkem nejen o psychické odolnosti

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Pochází ze sportovního prostředí, kde léta působil jako hokejový trenér. Za své největší úspěchy z této životní role považuje zlato na MS v roce 2005 ve Vídni, dva tituly s HC Sparta Praha a Prezidentův pohár s HC Plzeň. Dnes Marian Jelínek říká, že sport je pro něj jako laboratoř, která mu umožňuje nahlédnout, zkoumat a učit se pracovat s naším subjektivním světem. 

Začínal kdysi jako učitel tělocviku, dnes působí jako garant oboru psychologie na Newton College a pravidelně publikuje na téma psychologie sportu. Na toto téma získal i doktorát z filozofie. Mimo jiné byl také osobním koučem Jaromíra Jágra a i nadále pomáhá s poznáváním subjektivního světa i dalším vrcholovým sportovcům a manažerům ve firmách. 

V rozhovoru pro podcast Myšlením na vrchol se Marian Jelínek rozpovídal nejen o naší psychické odolnosti. 

Jak se z učitele tělocviku a hokejového trenéra stal mentální kouč nejlepších sportovců na této planetě? Proč se v populaci vytrácí mentální odolnost a stoupá spotřeba antidepresiv? Jaký vliv má na zvládání náročných životních situací v dospělosti naše dětství? Jak v období blahobytu rozvíjet v našich dětech psychickou odolnost? Máme mít strach z digitální demence u dětí? A kdo za ni ponese odpovědnost? To vše jsou témata, o kterých se pro podcast Myšlením na vrchol rozpovídal kouč Marian Jelínek, a my věříme, že jeho zkušenosti pomohou i vám, stačí se jen zaposlouchat…