Nástroj pro dosažení životní změny – dárek pro všechny, kdo chtějí změnu

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Pravidelní a bystří posluchači podcastu Myšlením na vrchol a čtenáři našeho webu jistě už zaregistrovali změnu názvu z businessleaders.cz na improovio.cz. Přišlo mi k tomu od vás dokonce i pár dotazů, a proto jsem si řekl, že by možná bylo fér vysvětlit, proč jsme se k tomuto kroku rozhodli. Nemusíte se ale bát, tahle epizoda nebude čistě jen informativní a pro ty z vás, kteří vydrží poslouchat až do konce, mám jeden dárek, který jsme vytvořili speciálně pro všechny naše fanoušky, čtenáře a posluchače podcastu. Věřím, že tato drobnost vás potěší a bude i přínosem zároveň. 

Web businessleaders.cz založil Petr Casanova, zakladatel našeho portálu firstclass.cz, před pěti lety. Ti z vás, kteří už četli Petrovo FC, si možná pamatují, že tehdy před těmi pěti lety se Petr hodně věnoval příběhům a životu úspěšných lidí, a to zejména z businessového prostředí. Svět a myšlení úspěšných. To byl claim, který Petr používal a který v rámci webu firstclass.cz platí i dnes. Jak se ale rozrůstala základna Petrových čtenářů a fanoušků, rozrůstala se i témata, o která si jeho čtenáři psali. Zcela přirozeně se tak Petr začal zaměřovat na témata osobního rozvoje spojená zejména s mezilidskými vztahy. Protože byl o tato témata větší zájem, Petr se jim i více věnoval a zcela logicky mu už na podnikatelské příběhy a know-how nezbývá tolik času. A tak vznikl web businessleaders.cz, kde jsme se věnovali právě těmto tématům. 

V rámci webu businessleaders.cz bylo naším cílem stát se jakýmsi průvodcem našich fanoušků na jejich cestě za úspěchem. Chtěli jsme je motivovat na jejich cestě nebo je jen inspirovat k prvnímu kroku, a to prostřednictvím článků na webu, tištěného magazínu, konferencí a samozřejmě i v rámci podcastů. 

Pro Petra Casanovu, pro mě, ale i pro další kolegy v naší redakci byla, je a vždy bude největší hodnotou zpětná vazba od našich čtenářů a fanoušků. Proto vás na konci každého podcastu neustále vyzývám, ať se nebojíte se s námi o svůj názor podělit. Je pro nás skutečně důležitý, věřte, že se každému z nich věnujeme. Rád bych tak poděkoval těm fanouškům, kteří si našli čas a dali se s námi o zpětnou vazbu, protože právě i tato zpětná vazba nás dovedla k přejmenování webu businessleaders.cz na improovio.cz. Vaše zpětná vazba i mně pomohla ujasnit si svou novou profesní, ale vlastně i osobní vizi a za to jsem vám skutečně moc vděčný. 

Jak jsem už říkal, v rámci webu businessleaders jsme chtěli být průvodcem na cestě za úspěchem pro naše fanoušky. A právě díky vaší zpětné vazbě jsme si uvědomili, že naše fanoušky není potřeba k úspěchu motivovat, protože touha po úspěchu je v nich už zakořeněna. Vidíme čtenáře našeho webu i posluchače podcastů jako uvědomělé jedince, kteří už mají v sobě touhu po růstu, chtějí na sobě pracovat, rozvíjet se a stávat se úspěšnými. A takové lidi není nutno inspirovat a vlastně ani moc motivovat, protože tito lidé, a tím vlastně myslím i vás všechny, kteří posloucháte tento podcast, tak tito lidé už to zvládli sami. 

A proto jsme si položili otázku, co je pro naše čtenáře největší výzvou. Proč se některým z nich nedaří dosáhnout vysněného cíle nebo úspěchu? Proč se jim nedaří změnit svůj život? A právě tato třetí otázka nám přinesla i odpověď, vlastně jsem o tom mluvil už mnohokrát i v Myšlením na vrchol. Uvědomili jsme si prostě, že nic nezměníš, dokud nic nezměníš. Věřím, že každý by chtěl žít bohatší život, zdravější život, dosáhnout většího společenského uznání. Asi každý sní nějakým způsobem o svém osobním úspěchu a je ochoten i uvěřit, že je schopen takového úspěchu dosáhnout. Když se zeptáte lidí, jestli chtějí žít lépe, mít více peněz, lepší zdraví, málokdo vám řekne, že by to nechtěl. Bohužel je ale i málokdo ochoten pro dosažení lepšího života v budoucnosti něco změnit dnes, na své současnosti. 

A právě proto jsme se rozhodli i my pro změnu a přejmenovali web businessleaders.cz na web improovio.cz. Hlavním cílem nového webu bude motivovat jeho čtenáře ke změně, k tomu prvnímu rozhodnutí změnit svůj život. Proces životní změny ale není snadný. Člověk bojuje s návyky, které má zapsané hluboko ve svém podvědomí, a my bychom se rádi stali tím parťákem, co bude svým čtenářům, posluchačům a fanouškům pomáhat tyto návyky změnit. 

Nemusíte se ale bát, že byste přišli o byznysová témata, myšlenky a příběhy úspěšných lidí z podnikatelského prostředí. I pro ty tu bude vždy místo, například v rámci pravidelného živého vysílání Byznys ráno s Davidem Kolářem nebo v rámci konferencí, na kterých také pracujeme. Obsahu, u kterého věříme, že vám bude pomáhat dosáhnout životní změny a zlepšit svůj život, bude ale mnohem, mnohem víc a já věřím že se máte na co těšit. 

Jak jsem ale slíbil na začátku, v závěru dnešního podcastu mám pro vás jedno malé překvapení. Je to vlastně takový dárek pro všechny, kdo přemýšlí o životní změně a možná úplně nevědí, jak na ni. Za uplynulý rok jsem v podcastu Myšlením na vrchol mluvil o spoustě dovedností a vlatsností úspěšných lidí. Ať už to byla vděčnost, psychická odolnost, rozhodnost, vytrvalost a tak dále a tak dále, vše to byly dovednosti a vlastnosti, které když si osvojíte, dokážete s jejich pomocí svůj život určitě změnit. Těch věcí je ale tolik, že myslet na všechny najednou nebo se snažit si je osvojit všechny naráz je prakticky nemožné. Proto jsem společně se svými kolegy vytvořil pro posluchače mého podcastu i čtenáře webu businessleaders.cz takový interaktivní elektronický pracovní sešit. Pokud bychom chtěli být moderní, tak bychom mu mohli říkat e-workbook. Tento pracovní nástroj jsem nazval Průvodce změnou mého života a jeho účelem je pomoci každému, kdo s ním začne pracovat, dosáhnout nějaké životní změny, a to právě prostřednictvím nejrůznějších vlastností, které jsem zmiňoval. 

Jak jsem říkal, je to dárek, takže tento e-workbook je pro všechny, kdo o něj mají zájem, úplně zdarma a volně ke stažení zde. Součástí pracovního sešitu je i jedna bonusová epizoda mého podcastu a jsou tam i odkazy na některé ze starších dílů. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří touží po úspěchu v životě a uvědomují si, že nejprve musí něco ve svém životě změnit, pokud jej chtějí zlepšit, věřím že vám ke změně pomůže i tento pracovní sešit. Po kliknutí na workbook už stačí jen zadat své jméno a e-mail, na který vám můžeme tento pracovní sešit odeslat. 

Pokud byste s tím měli potíže, určitě se mi nebojte napsat na mail [email protected], rád vám s tím pomůžu. A stejně tak budu rád, když mi dáte na tento e-mail zpětnou vazbu, až si pracovní sešit stáhnete a začnete s ním pracovat. Jak jsem říkal, vytvořili jsme ho s jediným cílem, aby vám pomohl ke změně vašeho života, a proto budu rád, když mi napíšete, zda tento účel splnil. Předem díky za jakoukoliv zprávu a pro dnešek už vám přeji úspěšný a krásný den. 

© Lukáš Eder