S Veronikou Kosskovou o cestě z dětského domova za svými sny a životem bez drog

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Veronika Kossková žila od 14 let v dětském domově v Hodoníně. Jsou to dva roky, co ve svých 26 letech opustila toto zařízení s magisterským titulem. Vystudovala Vysokou školu tělesné výchovy a sportu, obor výživové poradenství a sportovní diagnostika. Opakovaně se probojovala na mistrovství Čech v bikini fitness, kde se umístila i na třetím místě.

S Veronikou se život v dětství skutečně nemazlil, svou matku znala pod vlivem alkoholu i tvrdých drog. I to byl jeden z důvodů, proč se ve 14 letech ocitla v dětském domově. Naštěstí nešla ve stopách své matky ani svých čtyř sourozenců. Dnes Veronika říká: „Aby člověk obrátil svůj život, musí stejně obrátit i své myšlení, potažmo realitu, kterou právě prochází. Aby život mohl být lepší, musí projasnit své myšlení a přijít na to, co na přítomné realitě je dobré, kde má světlejší stránku. Naučil mě tomu už dětský domov, do kterého jsme šli ve stresu, ale on byl pro nás pozitivní změnou. Například jsme najednou měli pravidelné jídlo, teplou vodu, elektřinu, ošacení, bydlení. Pro někoho je to samozřejmost, ale pro mě to byl zárodek prvního pozitivního pocitu. Myslela jsem si, že se obrací můj život. Ve skutečnosti se naučilo obracet moje myšlení.“

Dnes Veronika působí jako výživový poradce na soukromé klinice Elite medical. O sobě ale s pokorou říká, že ji nejvíce nabíjí pomáhat druhým lidem žít nový a zdravější život. V podcastu Myšlením na vrchol se podělí o své myšlenky a příběh mladé dívky z dětského domova, která se poprala se svým osudem. Věříme,  že rozhovor s Veronikou Kosskovou přinese inspiraci i pro váš zdravější život.