Co nám brání udělat životní změnu?

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

V předchozím díle jsem se věnoval šestému smyslu a poslednímu principu z nové knihy Myšlením k bohatství: Odkaz & dědictví. Této knize jsem se věnoval několik posledních dílů a chápu, že pro některé z vás, co jste ji třeba už četli, možná nemusely být natolik záživné. Přesto ale věřím, že vás neodradily od poslechu dalších epizod Myšlením na vrchol. 

V závěru každé knihy autor většinou děkuje svým spolupracovníkům a lidem, kteří se na knize podíleli. Toto poděkování samozřejmě nechybí ani zde. Nejprve nám ale autor knihy James Whittaker připomíná, že vše, co potřebujeme k vytvoření úspěšného a bohatého života, už všichni dávno máme a nepotřebujeme k tomu žádný zázrak ani závan štěstí. Vše, co potřebujeme k úspěchu, je připraveno v naší mysli a záleží vždy jen na nás, jak s tím naložíme. Ani koště neumí zamést smetí samo. To my jej musíme uchopit do ruky a dodat mu potřebnou energii. Proto má každý z nás možnost změnit svůj život k lepšímu, musí ale vždy začít u změny vlastního myšlení, jinak se nikdy nikam neposune. Záleží jen na nás, jaký odkaz tu po nás zůstane. Můžeme klidně životem proplouvat a nechat se unášet jeho pohodlím a jistotami, co nám dnešní společnost nabízí. Tím tu ale po nás zůstane jen pramalý odkaz a naše mysl bude celý život jen chřadnout, až na jeho konci ani sama nebude vědět, proč tu vlastně byla. 

To vše jsem si odnesl i já z odkazu Napoleona Hilla. V závěru knihy, která navazuje na jeho životní dílo, mi ale jedno poděkování chybí. To poděkování by mělo být podle mého názoru uvedeno v českém překladu této knihy a mělo by směřovat k Petru Štěpánkovi. Byl to totiž právě Petr Štěpánek, díky kterému spatřila světlo českého světa i tato nová kniha Myšlením k bohatství, a já si myslím, že mu za to patří veliké díky. Petra jsem poznal jako velmi skromného a pokorného člověka a za to si jej velmi vážím. Přitom je to on, kdo se v Česku stará o odkaz Napoleona Hilla a velmi úzce spolupracuje s Donem Greenem a celou nadací. Petr se svým týmem zajistil kompletní překlad a dabing filmu Myšlením k bohatství. Přivedl tak s tímto filmem i studijní program, do kterého mají jeho žáci celoživotní přístup. Aby toho nebylo málo, sám ze své iniciativy obohatil tento studijní program o Cestu vděčnosti. Petr totiž vnímá – a já s ním souhlasím –, že vděčnost je něco, na co velmi často zapomínáme a co nám pomáhá kultivovat pokoru a dosahovat úspěchu zároveň. 

Petr se mi svěřil, že musel celou knihu pro českého čtenáře prakticky přepsat a upravit do co nejčtivější formy. Jeho skromnost a pokora mu ale nedovolí o tom nikde moc mluvit, a právě proto bych chtěl za jeho práci poděkovat alespoň prostřednictvím mého podcastu. S Petrem Štěpánkem jste mohli slyšet i rozhovot a já věřím, že jeho myšlenky byly inspirací i pro vás. Pokud by vám náhodou rozhovor unikl, najdete jej na našem webu nebo ve své podcastové aplikaci pod epizodou číslo #258. 

Už jsem se párkrát v posledních podcastech zmínil o tom, že připravujeme pro čtenáře našeho webu businessleaders.cz i posluchače mého podcastu v roce 2021 spoustu novinek. První z nich, kterou jste už možná zaregistrovali, jsou živá vysílání s Davidem Kolářem. V Byznys ránu se budu společně s Davidem i s vámi setkávat online, a to každé pondělí od devíti hodin ráno. Můžete nám tam pokládat otázky a řešit témata, co by vás zajímala i pro váš byznys. Ti z vás, kteří čtou i náš web businessleaders.cz, už možná zaregistrovali novou rubriku, o kterou se stará právě Petr Štěpánek. Čímž se dostáváme k další letošní novince a to je užší spolupráce práce s Petrem Štěpánkem na obsahu našeho webu. Petr bude pro naše čtenáře připravovat nové a věřím, že i zajímavé články ze světa osobního růstu, a pomáhat tak i mně naplňovat mou vizi. Za to jsem Petrovi skutečně velmi vděčný a na spolupráci s ním se už teď velmi těším a věřím, že také s ním se mi podaří v budoucnu připravit nějaké to živé vysílání na sociálních sítích. 

Spolupráce s Davidem Kolářem a Petrem Štěpánkem rozhodně nejsou jedinou novinkou. To nejvýraznější novinkou, na kterou se můžete těšit, je nový název našeho webu. Rozhodli jsme se společně s Petrem Casanovou opustit značku Business Leaders a nově veškerý náš obsah publikovat pod novým brandem. Jistě jste už zvědaví, co to bude. A vy jako posluchači mého podcastu Myšlením na vrchol jste první, kterým název nového webu představím. Nově se businessleaders.cz mění na improovio.cz.

Ano, slyšíte správně a rád vám to zopakuji: nový název webu bude improovio.cz. Rozhodli jsme se pro tento krok, protože vidíme, že témata, o která si píšete a která vás zajímají, se už netýkají pouze byznysové stránky. Případně vaší kariéry. Navíc ne každý z vás má potřebu stát se byznys lídrem. Nemusíte mít ale obavu, že byste o byznysová témata přišli, budeme se jim určitě věnovat i dál a já mám připraveno několik rozhovorů se zajímavými podnikateli. 

S novinkami pro letošní rok ale určitě nekončíme, asi tou největší pro vás bude spolupráce s Marianem Jelínkem, který se také stane jedním z autorů našeho webu. Věřím, že tohoto mentálního kouče vrcholových sportovců a manažerů není nutné dále představovat. A neposlední novinkou, o které můžu mluvit už dnes, je nový podcast a nové články od prezentačního hurikánu Petry Bouškové. Pravidelní posluchači Myšlením na vrchol už vědí, kdo Petra je, slyšeli jste s ní nejeden rozhovor a já pevně věřím, že obsah, který si pro vás bude Petra pravidelně připravovat, vám pomůže zdokonalovat se v prezentačních a komunikačních dovednostech. Které jsou dle mého názoru jedněmi z těch nejzásadnějších dovedností v dnešním moderním světě.

Tak to bylo dnešní Myšlením na vrchol, ve kterém jsem měl potřebu nejprve poděkovat Petru Štěpánkovi za práci na knize a seznámit vás, moji milí posluchači, se všemi novinkami, na které se můžete letos těšit. Doufám tedy, že se nám podaří vše rozjet tak, jak plánujeme, a že nové improovio.cz pomůže i vám změnit svůj život k lepšímu, a budu vám společně s dalšími autory dělat úspěšný a krásný den. 

© Lukáš Eder