Na co bychom neměli zapomenout, než vykročíme za svými sny?

 

Jakmile zjistíte, kým se chcete stát a čeho chcete v životě dosáhnout, zbývá už jen jediné. Udělat to zásadní životní rozhodnutí a vykročit za úspěchem. Učinit toto rozhodnutí je první krok, myslím si ale, že ještě před ním je dobré si uvědomit, že k vytyčenému cíli a snu nevede jen tento jeden krok. První krok je důležitý a podstatný, pokud ho neuděláme, nikdy se svého úspěchu nedočkáme. Než jej ale uděláme, měli bychom si uvědomit, že na tento první velký krok v našem životě musejí navazovat ještě další stovky, tisíce, možná i miliony menších kroků, které budou utvářet naši cestu za úspěchem.

Když si čtete příběhy úspěšných lidí nebo s nimi posloucháte rozhovory, často o tomto prvním kroku mluví. Vzpomínají na moment, kdy se rozhodli zcela zásadně změnit svůj život a vykročit za svou osobní vizí. Málokdo už ale zmiňuje další kroky, co museli udělat, a přitom právě ony jsou stejně důležité jako to první velké vykročení.

Proto si myslím, že než uděláte ten velký krok, na který budete dlouho vzpomínat, vždy byste si měli už předem rozmyslet, jakým směrem se budou ubírat kroky následující. Vracím se tak v tomto podcastu k dalšímu z principů Napoleona Hilla, který je popsaný v nové knize Myšlením k bohatství: odkaz & dědictví. Organizované plánování je v knize popsáno jako další stupeň procesu přeměny vaší touhy a představivosti v reálné a hmatatelné výsledky.

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde