S Liborem Mattušem tentokrát o posílení imunity skrze chladové terapie

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Posílení vlastní imunity je v současné době aktuálnější téma než kdykoliv dřív. Jednou z velmi účinných cest, jak posilovat svůj imunitní systém, a být tak odolnější vůči všem virům a nemocím, je otužování. O tom, že otužování už není jen disciplínou starších chlapíků ve Vltavě, svědčí i fakt, že se čím dál populárnější stává tzv. Wim Hof metoda.

 Možná jste o této metodě nikdy neslyšeli. Je pojmenována podle Nizozemce Wima Hofa, který je držitelem několika světových rekordů spojených s chladem. Pro představu – zvládl uplavat 60 metrů na jeden nádech pod ledem, strávil hodinu a padesát dva minut v ledové lázni, bez kyslíkové bomby a v letním oblečení vystoupal do 7000 m n. m. a v letním oblečení absolvoval i maraton za polárním kruhem.

Jedním z Čechů, který prošel kurzem metody Wim Hof a setkal se s ním i osobně, je Libor Mattuš, se kterým jsme vám přinesli rozhovor v minulém týdnu. Lukáš si s Liborem povídal především o dechových technikách, Libor se ale zajímá také o chladové terapie, realizuje na ně workshopy a imunitou se zabývá i v rámci svých online kurzů.

Ve druhém rozhovoru pro podcast Myšlením na vrchol se tak Lukáš s Liborem zaměřili na témata posilování imunity skrze chladové terapie. Libor založil i společnost Code of Life, zaměřenou právě na biohacking a jako opravdový biohacker , se v rozhovoru podělí o to, jakými způsoby může každý začít s otužováním a chladovými terapiemi. Mluví také o tom, jaké procesy způsobuje vystavení se chladu v našem těle a jaké má chlad přínosy nejen pro naši imunitu, naše tělo, ale především i pro naši mysl. Pokud vás tedy zajímá, proč a jak začít s otužováním, zaposlouchejte se do dalšího rozhovoru s Liborem Mattušem. A jako odměnu má Libor pro naše čtenáře a posluchače zdarma ebook pro posílení imunity. Ke stažení je zde.