S Liborem Mattušem nejen o nalezení cesty k nejlepší verzi sebe sama

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Mentální kouč, biohacker, neurojazykový kouč, podnikatel, překladatel z čínštiny, lektor cizích jazyků, dechový a chladový terapeut, patrně jediný akreditovaný lektor Wim Hof metod v Česku. To je stále jen malý výčet rolí, do kterých vstupuje Libor Mattuš ve svém osobním i profesním životě. Spoluzaložil například společnost Code Of Life , která se zabývá bophackingem a na svém osobním webu uvádí, že se cítí být především průvodcem lidí na cestě za nejlepší verzí sebe sama, a v rámci svých aktivit dělá vše pro naplnění této osobní vize. 

Libor už jako malý kluk trpěl alergiemi a silným astmatem. Neustálá léčba a návštěvy lékařů jej na jeho cestě zavedly až k hledání jiných cest ke zdraví. Cest, na kterých by se řešila příčina, a ne jen následek jeho problému. I když měl jako dítě potíže užívat si přirozeného a volného dýchaní, dnes mimo jiné působí i jako dechový terapeut a dalo by se říct, že učí své klienty správně dýchat a užívat si každého nádechu. Tato cesta zavedla Libora také ke studiu čínské medicíny, čínské kultury a během něj se naučil číst, psát a mluvit plynule čínsky. Jeho velkou vášní jsou i bojová umění, kterým se aktivně věnuje 16 let. 

Čínštinu ve svém životě ale posunul ještě o level výš. Je autorem systému Mental Wiring. Tento systém využívá čínské znaky k tréninku mozku. Jedná se nejen o cvičení paměti, ale také o rozvoj kreativity a slouží mimo jiné k aktivnímu mentálnímu odpočinku.

Výsledky a přínosy Mental Wiringu zkoumá Libor Mattuš i vědecky, a to v rámci profesního doktorátu (DBA) na Univerzitě Aplikovaného managementu v Brně. V rozhovoru pro podcast Myšlením na vrchol se Libor rozpovídal například o tom, jak pracovat se svou myslí v rychlé informační době, jak zvládat stres a jak nám v tom může pomoci jeho unikátní metoda s čínskými znaky.