Příběh Janine Shepherdové o její neutuchající touze žít

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

„Janine Shepherdová měla kdysi jen mizivé šance na přežití. Dnes se věnuje cestování a jako motivační řečník sdílí svůj neuvěřitelný příběh, jehož nosnou myšlenkou je, že rozbité tělo není to samé jako rozbitý člověk. Připomíná tak lidem, že jediné rozhodnutí může změnit celých jejich život. Žena, které kdysi řekli, že už nikdy nebude chodit ani mít děti, je dnes díky síle své touhy schopná se pohybovat  bez pomoci druhých, je hrdou matkou tří dětí, a přestože je pořád klasifikována jako paraplegička, vrátila se k běhu na lyžích. „Jednoduše neposlouchám, když mi lidé říkají, že něco nemohu,“ vysvětluje Janine. Mezi její další neobvyklé úspěchy patří také to, že napsala pět knih, dosáhla vysokoškolského titulu, stala se nositelkou pochodně na paralympiádě a v roce 2000 jí bylo uděleno nejvyšší vyznamenání země – Řád Austrálie – za službu společnosti, inspiraci a práci, kterou udělala pro zvýšení povědomí o výzkumu poranění míchy. Na její projev TEDx „Rozbité tělo není to samé jako rozbitý člověk“ se podívaly miliony lidí. V digitálním světě, kde se společnost čím dál tím víc stará jen o vzhled, se Janine Shepherdová dělí o myšlenku, že touha duše je rozhodně důležitější než fyzická podoba a možnosti těla. „Jednou věcí jsem si naprosto jistá: Já nejsem jen mé tělo a vy nejste jen to vaše,“ vzkazuje všem.“

Takto končí příběh Janine Shepherdové v nové knize Myšlením k bohatství – Odkaz & dědictví, která je k dostání také na našem eshopu a které se Lukáš věnoval ve svém podcastu i ve včerejší epizodě. 

Abyste si ještě lépe mohli představit styl, jakým je kniha napsána, dohodl se Lukáš s jejím českým vydavatelem a v dnešní epizodě svého podcastu přináší posluchačům celý příběh Janine Shepherdové, na kterém autor knihy ukazuje, jak lze díky prvnímu principu Napoleona Hilla dosahovat úspěchu i ve chvíli, kdy se na první pohled zdá, že vám osud nepřeje. Celý příběh ze zmiňované knihy si můžete poslechnout v Lukášově podání ve dnešní speciální epizodě.