S Klárou Enčevovou o tom, jak překonat aktuální krizi nejen v gastronomii

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Jak překonat aktuální krizi v gastronomii? Je to o dlouhodobé práci se zákazníky a týmové práci, říká pravidelná posluchačka podcastu Myšlením na vrchol.

Podnikání je v této době obtížnější než kdykoli předtím. Pokud navíc ještě podnikáte nebo pracujete v oboru, jako je gastronomie nebo hotelnictví, obtížnost vašeho úspěchu je o to větší, ne však nemožná. 

Do další epizody podcastu Myšlením na vrchol přijal pozvání jeden mimořádný host. Mimořádný je především pro Lukáše Edera, tvůrce podcastu, protože za ním až z Karlových Varů přijela jeho pravidelná posluchačka Klára Enčevová. Lukáš se tak mohl potkat s jedním z vás, pravidelných posluchačů jeho podcastu a čtenářů webu businessleaders.cz, zjistit, jak moc pomáhají jeho podcasty dosahovat úspěchů, a získat zpětnou vazbu tváří v tvář.

Klára Enčevová je zaměstnaná jako provozní manažerka dnes již sítě restaurací Bagel Lounge, jejíž první pobočka vznikla před dvěma lety v Karlových Varech. Posluchačka Klára v rozhovoru vyprávěla mimo jiné i tom, jaké byly její začátky v oboru, ve kterém neměla žádnou praxi, co ji na práci nejvíce baví a kde sbírá inspiraci nejen pro svůj mentální růst. S posluchači se ale také podělí o to, jak se jim v Bagel Lounge podařilo ustát první vlnu covidové pandemie, aniž by museli propustit jediného zaměstnance, zůstat stále v plusu, a ještě k tomu otevřít další pobočku v Praze.

Věříme, že zkušenosti mladé manažerky a pravidelné posluchačky podcastu Myšlením na vrchol pomohou každému posluchači překonat jakoukoli krizi, nejen tu covidovou a nejen tu v oboru gastronomie.