Jak jít vlastní cestou podle Barbory Chuecos

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Barbora Chuecos nastoupila do Mary Kay v roce 2000 na pozici marketing managerky. O rok později dostala nabídku vést pobočku pro Česko a Slovensko. Společnost si v té době hledala vlastní identitu a nový přístup k rozvoji na česko-slovenském trhu. Nebyla to lehká situace a naskočit do firmy v tomto okamžiku vyžadovalo obří porci odvahy a odhodlání.

Když zvažovala nabídku z Mary Kay a rozhodovala se, zda odejít ze stávající pozice, kolegové ji od toho zrazovali: „Nechoď do přímého prodeje, z něj už se nikdy nemůžeš vrátit zpět do normálního byznysu.“ Barboru to ale v žádném případě neodradilo, ba právě naopak. Chtěla si na vlastní kůži zkusit, co přímý prodej obnáší. Že to bylo správné rozhodnutí, to je v současnosti už zcela bez debat. Pod jejím vedením vzrostl počet kosmetických poradkyň z jednoho tisíce na obdivuhodných dvacet tisíc.

Ale její kariérní postup rozhodně nebyl tak hladký a snadný, jak se to na první pohled může zdát. Pochybnosti kolegů byly pouze začátek. Odmítnutí a překážek potkala opravdu hodně. Sama Barbora k tomu říká toto: „NE je takový náš strašák, skoro všichni se ho bojíme a cítíme se špatně, když nám někdo řekne NE, v práci i soukromí. Ale ti nejúspěšnější a nejšťastnější jdou za svým přes mnoho odmítnutí.“

A jaký je tedy návod na překonání odmítnutí? Přečtěte si výběr prověřených tipů přímo od Barbory Chuecos:

Řekněte si, co vlastně chcete

To je úplný základ a bez toho se vám nikdy nepodaří překonat všechny překážky, které vám osud postaví do cesty. Stanovte si, co chcete dělat, jaký je váš cíl a proč ho chcete dosáhnout. Pomáhá i to, když si napíšete, v čem jste dobří a co vše umíte.

Pracujte se svými myšlenkami

Co se stalo v minulosti, to už nezměníte. Nenechte se ovlivnit myšlenkami, které vám říkají, že to nezvládnete, nebo že to neumíte. Neobviňujte se pořád dokola. Z předchozích nezdarů si vezměte poučení a udělejte z něj to nejlepší, co situace dovolí.

Zvolte správný úhel pohledu

Ke všemu se dá přistupovat z více stran. Vyberte si ten úhel pohledu, který je pozitivní a pozvedne vás, ne ten, který vás „přitluče k zemi“. A nezapomeňte, že tento přístup lze aplikovat na každou pracovní i životní situaci.

Neberte si to osobně

NE znamená pouze NE. Není to útok na vaši osobu nebo vaše schopnosti. Znamená to prostě, že se někomu nelíbil váš návrh. Jděte dál. Přes každé NE se jednou dostanete k ANO.

Mimochodem, další návody, jak překonat odmítnutí, jsme představili v tomto článku.

Zaujal vás a chcete vědět víc? Poslechněte si přímo Barboru a další spoustu strhujících řečníků v našem záznamu z konference. Kvalitní video a zvuk vás přenesou přímo do sálu a vy se můžete nechat inspirovat. A určitě nezůstane jen u jednoho zhlédnutí. My sami jsme si záznam pustili už několikrát a můžeme garantovat, že pokaždé najdete nové úhly pohledu a nové odpovědi na vaše aktuální otázky.

Na závěr jsme si připravili ještě jedno poselství od Barbory: „Každý úspěch začíná dvěma přesvědčeními – že dnes může být lépe než včera a že je v mých silách to dokázat.“ A my nepochybujeme, že ve vašich silách to rozhodně je. Nebojte se odmítnutí a udělejte další krok k úspěchu.

Celou přednášku Barbory Chuecos z prvního ročníku konference Tajemství obchodu přinášíme v dnešní speciální epizodě podcastu Myšlením na vrchol. Stačí se jen zaposlouchat.