Barbora Bühnová nejen o své cestě do světa IT

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Po maturitě nevěděla o počítačích téměř nic. Dnes je doktorkou informatiky a uznávanou odbornicí, ke které vzhlížejí stovky dalších žen a dívek na IT kurzech neziskové organizace Czechitas. K výběru oboru ji přiměla zvědavost. Lákalo ji studovat tam, kde tušila velkou budoucnost. A její odvážná volba se ukázala jako trefa do černého. 

Bára Bühnová je se dvěma doktoráty, v roli docentky, ve vedení několika výzkumných týmů a sdružení, ve vedení neziskové organizace Czechitas a zde všem lidem ukazuje, že IT není rozhodně jen obor pro muže.

Přinášíme vám Bářinu přednášku z konference Businessleaders „Věřily, že můžou“, která se uskutečnila v lednu 2018. Bára ve své přednášce mluví nejen o své cestě k IT, ale i o svém pohledu na tento obor. Vypráví příběhy žen, které jsou i pro ni inspirací, a zdůrazňuje, jak důležitá je síla komunity, pokud se chcete naučit něco nového, něco, v čem nemáte žádné zkušenosti a o čem vám okolí nemusí věřit, že to zvládnete.

Bára ve své přednášce mluví například i o tom, jak ji právě studium v oboru informačních technologií donutilo naučit se studovat věci do hloubky a jaký přínos to pro ni mělo právě pro úspěch v IT, a to i v několika odvětvích tohoto komplexního světa. Spousta z nás se dívá na IT obor velmi úzkou optikou, kdysi to platilo i pro Báru. Dnes už ale ví, že je to velmi rozsáhlý obor, který přirovnává k lékařství. I to je rozděleno na několik různých odvětví a každý lékař si vybírá svou specializaci, které se věnuje a kterou studuje prakticky celý život. Podobně to funguje i v oboru informačních technologií. 

Věříme, že přednáška Báry Bühnové bude přínosem nejen pro posluchačky, ale i posluchače podcastu Myšlením na vrchol, a to z jakéhokoliv oboru.