S Petrem Janem Juračkou o životě fotografa

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Když se narodil, jeho zdravotní stav byl natolik vážný, že lékaři předpokládali jeho úplnou slepotu. První brýle mu nasadili již v 16 měsících. Málokdo by si o něm tehdy mohl pomyslet, že právě oči budou jeho hlavní obživou. Nejen že Petr Jan Juračka neoslepl, ale stal se především fotografem a vědcem na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Mimo to je ale také dobrodruhem, cestovatelem, dnes už i spisovatelem, ale také ambasadorem značek jako Nikon, Lowepro, Highpoint a další. 

Petrovu fotografii si koupil na obálku své knihy i Paulo Coelho. Významně se podepsal na tvorbě filmu, který získal Oscara, byl držitelem světového rekordu a stojí za spoustou dalších mimořádných projektů. 

Kým se Petr Jan Juračka cítí nejvíce sám být? Je více fotograf, vědec, horolezec, nebo cestovatel? Jaký je rodinný život dobrodruha a cestovatele? Jak to Petr dělá, že se zvládá podepsat pod tolik mimořádných projektů? Jaký odkaz tu zanechali Petrův otec a dědeček?  Jak pracuje se sociálními sítěmi a jak se vyrovnává s hatery? Který projekt ho v poslední době nejvíce nadchl? A jaký projekt má teď v hlavě? Nejen o těchto tématech se Petr rozmluvil v našem rozhovoru, který si můžete vychutnat zaposloucháním se do dalšího podcastu Myšlením na vrchol.