S Honzou Jírovcem nejen o podnikání a businessu

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Honza Jírovec je jedním ze členů investiční skupiny Patero, která dnes stojí za projekty, jako je Logio, Shipvio, Stories, Verildo nebo Yeldigo. Srdcem, ve kterém se potkala pětice podnikatelů, je společnost Logio, a nejen o tom se Honza rozpovídá v rozhovoru pro podcast businessleaders Myšlením na vrchol. Tato společnost dnes spolupracuje s většinou velkých hráčů nejen na českém trhu a dalo by se říct, že pozitivně ovlivňuje nejen chování velkých firem, ale i celý dodavatelský a spotřebitelský řetězec.

Jaké to je podnikat v pěti lidech a rozvíjet nové nápady a nové společnosti? Není pět společníků už příliš mnoho? Honza v tom naopak vidí velkou výhodu. Stejně tak ale mluví o tom, jaké to je získat zákazníky z řad velkých korporací a zda lze ještě společnosti o 150 zaměstnancích vnímat jako rodinnou firmu.  

Honza Jírovec v rozhovoru doslova uvádí: “Přistěhoval jsem se do Prahy se srolovaným molitanem a dvěma saky po dědovi”… zažil jsem situaci, kdy jsem se rozhodoval, jestli si mám koupit chleba, nebo natankovat do nádrže.” Zažil jak zaměstnanecký poměr, tak podnikání a neshody se svými společníky, a usilovnou prací se mu podařilo dosáhnout úspěchu ve svém životě. Jeho velkým koníčkem je pozorovat souvislosti mezi přírodou a businessem, a u toho všeho nezapomínat na selský rozum. Jak vnímá vývoj jak ve firmách tak i v celé společnosti od roku 2008? Proč téměř vše, co dnes děláme, není v souladu s přírodními cykly a s tím, jak žili naši předkové? Jakou má toto souvislost s českým start-upovým prostředím a celou naší společností? I to jsou témata, o kterých se Honza Jírovec rozmluvil v rozhovoru pro podcast Myšlením na vrchol

© Lukáš Eder