Opravdu nelze bez motivace dosáhnout úspěchu?

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Kde najít ztracenou motivaci? Jak motivovat svůj tým k lepším výsledkům? Jak neztrácet svou motivaci? Proč motivace tak rychle vyprchá? Určite už jste některou z těchto otázek někdy slyšeli, možná že jste si ji i sami už někdy položili. Někteří lidé si myslí, že bez motivace nelze dosáhnout úspěchu. Opravdu to tak je? 

Zkusím vám dát dva příklady lidí, a schválně mi sami řekněte, o kom si myslíte, že spíše dosáhne úspěchu. Oba dva tito lidé jsou ve stejné výchozí situaci, nastoupili do společnosti jako obchodníci a budou obchodovat třeba se zabezpečovacími systémy pro ochranu objektů. Abychom si mohli tyto naše imaginární obchodníky lépe představit, pojmenujeme si je . První se jmenuje Honza a druhý Jarda. Oba dva jsou čerstvými absolventy střední školy a nastoupili do stejné společnosti za stejných podmínek. Ovšem je mezi nimi jeden hlavní rozdíl a tento rozdíl můžeme poznat nejlépe na tom, jak Honza a Jarda vyprávějí o svém novém zaměstnání svým přátelům po prvním měsíc v nové práci.

Honza vypráví v tomto stylu: „Tak jsem nastoupil do nové práce, hele, a je to opravdu parádní práce. Nástupní plat mi dali 40 000 Kč hrubýho, k tomu jsem hned dostal služební auto, které můžu používat i k osobním účelům, předplacenou ccs kartu, nejnovější Iphone a novýho Maca. Pracovat můžu, kdy chci, klidně z domova, nikdo za mnou nestojí a neťuká na hodinky, jestli už v devět ráno sedím u počítače, klidně si můžu přespat a oslovovat klienty z postele. Pravidelně jezdíme na školení, máme týden dovolené navíc a k tomu samozřejmě bonusy za dosažené obraty a zrealizované zakázky. Hele, co ti budu povídat, tohle je fakt dream job. Navíc si můžu v pohodě udělat super kontakty mezi dodavateli a jednou třeba rozjet vlastní business. Když můžou takhle platit obchodníky, tak to přece musí strašně sypat, ty kamerky a zabezpečovačky. Sice nemám moc tucha, jak přesně to funguje, ale to se časem nějak doučím…“

Druhý, Jarda, vypráví takto: „Hele, tak jsem ti nastoupil do té nové práce a musím uznat po první měsíci, že je to fakt super. Hned při nástupu jsem dostal přístup k celému know-how a můžu ti říct, že jsem neměl vůbec tušení, co dneska ty různý kamerky dokážou. Věděl jsi třeba, že můžeš dneska všechen svůj majetek hlídat z mobilu, všechno mít v jedné aplikaci? A ne jenom majetek, můžeš klidně hlídat a kontrolovat svoje firmy, sklady, pohyby aut, otevírat na dálku dveře do domu kurýrovi a mluvit s ním přes intercom. Můžeš ho klidně na dálku pustit do bytu a v klidu ho pozorovat na kameře a mít jistotu, že ti necourá někde po baráku. Můžeš odjet na dovolenou a rozsvěcet na dálku svůj byt, aby to vypadalo, že tam pořád někdo je a že se tam něco děje. Můžeš si dálkově zatopit, pustit saunu, no prostě na co si vzpomeneš, to ty smart technologie dneska dokážou a tobě můžou úplně neuvěřitelně usnadnit život a zabezpečit svůj majetek. Je to fakt super, jsem z toho opravdu nadšený, tohle je fakt dream job, už měsíc studuju ty různý technologie a přemýšlím nad tím, co vše nám můžou usnadnit. Zjistil jsem taky, že spousta lidí pořád nemá tušení, co všechno to dneska umí a zároveň že je to dostupný. Už jsem byl na několika schůzkách, a když klienti viděli, jak jsem z toho sám nadšený, tak to hned chtěli taky, ten obchod tam jde úplně sám, je to fakt paráda, a k tomu mi dali dost dobrý nástupní podmínky. Už jsem ale přemýšlel, že bych se časem udělal pro sebe, už mi pár klientů říkalo, co by ještě potřebovali, a zjistil jsem, že to sami neumíme, tak už jsem na tom začal ve volnu pracovat, vymýšlet, jak to udělat, aby to splnilo jejich potřeby…“

Tak co si myslíte, kdo má z těchto dvou pánů větší šanci na úspěch? Je to snad Honza, jehož motivací v nové práci je především plat a benefity, nebo snad Jarda, který je úplně vzrušený z těch možností, které mu nová práce nabízí? Když se nad tím zamyslíte, oba dva mají ve výsledku stejný cíl, oba zmínili, že se jednoho dne udělají sami pro sebe a rozjedou vlastní firmu ve stejném oboru. Takže vlastně zaměstnavatel by neměl být nadšený ani z Jardy, ani z Honzy, pravděpodobně z nich může vyrůst konkurence. Kdo má ale podle vás větší šanci opravdu uspět? Myslím si, že je to jasné. 

Z Jardova vyprávění bylo zřejmé, že ho v jeho práci nemotivuje vysoký plat, auto a další benefity. On si tu práci skutečně zamiloval, našel v ní smysl a uvědomil si, kolik možností mu neustále nabízí, že se může neustále posouvat dále, vzdělávat se vymýšlet něco nového, a měl jasnou vidinu toho, že pokud bude dostatečně vytrvalý a pracovitý, tak se mu může podařit postavit i vlastní firmu s vlastním projektem. Zatímco Honza, ten se spíš nadchl právě pro ty benefity. Hlavně ty benefity, vidina snadného výdělku je to, co ho motivuje k jeho práci. On nebyl vůbec nadšený z té práce jako takové a neuvědomoval si, jaké hodnoty může přinášet svým klientům . Zajímalo ho více, jaké hodnoty může přinášet sám sobě.

Kdo si myslíte, že má větší šanci dříve ve své práci vyhořet? No samozřejmě že právě Honza, protože všechny ty podněty, které ho motivovaly k nástupu do jeho práce, jeho dne omrzí a jeho už to nebude vůbec vzrušovat, zvykne si na to. Zatímco Jarda, pokud mu vydrží jeho nadšení a touha se neustále vzdělávat a zdokonalovat v oboru, pravděpodobně jen tak nevyhoří a možná že jednou opravdu sám založí vlastní firmu. 

 A když se nad tím zamyslíte, Jardu přece vůbec nemotivovaly v práce peníze a další benefity, on byl nadšený pro tu práci samotnou a pochopil, proč tato práce dává smysl jemu a jeho klientům. Ve výsledku i samotná společnost by měla mnohem více získat z Jardova přístupu než z přístupu Honzy. Jarda s tímto přístup pravděpodobně přivede mnohem více klientů a možná jim toho prodá i dost více než Honza.

Když se zamyslím nad těmito zcela smyšlenými příběhy, které ovšem mohou úplně v pohodě odpovídat dnešní realitě, tak si říkám: Proč firmy neustále řeší, jak motivovat své zaměstnance, jaké benefity dát svým obchodníkům, aby byli neustále motivovaní, aby neztráceli motivaci a měli chuť stále prodávat? Proč se více nezajímají o osobnost daného člověka a nesnaží se v něm víc zapálit tu touhu pro věc, zažehnout v něm to nadšení a pomoct mu objevit jeho silnou stránku? Ta firma by možná ušetřila spoustu prostředků vydaných za vyprchávající motivaci a měla mnohem více opravdu spojených zaměstnanců. A proto si říkám: Co je důležitějšího než motivace? Téhle otázce bych se chtěl věnovat v dalším dílu Myšlením na vrchol, tak jestli o něj nechcete přijít, nezapomeňte si nastavit odběr mého podcastu ve své aplikaci. Určitě by mě zajímal i váš názor na motivaci a jak k ní přistupujete. Můžete mi ho poslat třeba do mého e-mailu nebo do komentářů zde pod článkem. Díky moc za všechny zprávy, za sdílení mého podcastu, a přeji vám příjemný a úspěšný den.

© Lukáš Eder