Zdravé vztahy jako klíč aneb Úspěchu nikdy nedosáhneme sami

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Už jsem ve svém podcastu několikrát mluvil o tom, že úspěchu v jakékoli oblasti našeho života nikdy nemůžeme dosáhnout úplně sami. Vždycky k tomu budeme potřebovat někoho, s kým budeme moci spolupracovat. Budeme potřebovat partnera, který nám bude oporou v těžkých chvílích, bude doplňovat naše slabé stránky a my zase ty jeho. A čím větší bude naše osobní vize, díky které budeme dosahovat obrovských cílů, tak tím více takových partnerů a spolupracovníků budeme v našem životě potřebovat. Ovšem k tomu, abychom dokázali takové lidi získat, potřebujeme s nimi mít navázané dobré vztahy.

 Právě dobré vztahy jsou klíčové pro to, abychom získali ty správné lidi, kteří se stanou tím správným parťákem na cestě za úspěchem.  Vím, že jsem Vám slíbil, že se tady nebudu příliš věnovat oblasti mezilidských vztahů, a nemusíte mít strach, opravdu nechci zabředávat moc do hloubky. Budu se držet na povrchu, ale pořád u toho, alespoň dle mě, podstatného. Když se řekne dobré vztahy, co to pro vás znamená? Jak byste definovali dobrý, správný, nebo zdravý vztah?

 Já jsem nad tím chvíli přemýšlel a souhlasím v tomto případě s definicí Napoleona Hilla, který správný vztah definuje jako takový, který všem zúčastněným stranám přináší nějakou, jakoukoli, formu prospěchu. Naopak ten nesprávný vztah je takový, který někomu ze zúčastněných přináší nějakou podobu trápení, úzkosti, nepohody. Zkrátka takový vztah, který druhou osobu ničí. Dovolím si předpokládat, že většina z vás bude se mnou souhlasit. Stejně tak i předpokládám, že většina z nás má raději ty dobré a zdravé vztahy. Jak by taky ne. Těžko si představit člověka, který by si liboval v útrpných a žalostných vztazích. Absolutně si nedokážu představit, jaké životní hodnoty by takový člověk musel vyznávat. Vyvstává mi teď ale v hlavě jedna otázka: Jak dosáhnout těch dobrých vztahů? Existuje na to nějaký univerzální návod? Je možné se to naučit?

Jestli že chci dosáhnout dobrých vztahů s mými kolegy, potřebuji naprosto splnit zmiňovanou definici, potřebuji, aby se všichni zúčastnění v tom vztahu cítili komfortně, aby byl pro všechny zúčastněné prospěšným a cítili se v něm dobře. A k tomu potřebuji znát potřeby jak ty své, tak i potřeby té druhé strany. No a tuto znalost potřeb získám jedině prostřednictvím naprosto upřímné komunikace. 

To se samozřejmě řekne velmi snadno, asi kdyby všichni takhle uvažovali a komunikovali mezi s sebou naprosto upřímně, bez zbytečných strachů a domněnek, žilo by se nám ve vztazích všem mnohem lépe. Bohužel to ale v životě takhle moc nechodí. Lidé mají často obavy komunikovat upřímně, mají obavy z myšlenek té druhé strany, nevědí, co se druhým honí hlavou a jaké jsou jejich správné úmysly. K tomu, abychom tohle dokázali, potřebujeme si mezi sebou vybudovat určitou důvěru, hodnotu, na základě které pak můžeme stavět ty dobré vztahy a upřímně spolu navzájem komunikovat. 

 Určitě se vám už někdy v životě stalo, že jste potkali člověka, se kterým vám nebylo příjemné trávit čas. Z nějakého důvodu jste si s tím člověkem prostě už od první chvíle nesedli, rozcházeli jste v názorech a tak nějak vnitřně jste cítili, že s tímhle člověkem nedokážete zdravý vztah navázat. Což ovšem neznamená že vy nebo ten druhý musíte být nutně špatný člověk. Je to jen takový typ osobnosti, se kterým si nerozumíte a v tomto případě je dobré občas poslouchat svůj vnitřní hlas a svou intuici a nesnažit se o dobré vztahy marně. Mnohdy jsme ale nuceni s takovými lidmi pracovat, někdy se nám stane, že osoba, jakou popisuji, je třeba naším nadřízeným v práci nebo důležitým zákazníkem, o kterém víme, že bychom o něj neměli přijít. Jak  se potom zachovat v této situaci, ve chvíli, kdy prostě musím nějaké alespoň, řekněme, elementárně dobré vztahy udržovat, i když nám to je trochu proti srsti? Je možné uzdravit ty špatné vztahy i ve chvíli, když jsme si s danou osobou úplně nesedli, ale víme, že s ní potřebujeme dobré vztahy udržovat? 

Osobně si myslím, že existují takové dva základní principy, na základě kterých můžeme dosáhnout změny špatných vztahů v dobré. Pokud ale chcete dosáhnout nějaké změny, musíte nejdřív něco změnit, a v tomhle případě jsou hned dvě věci, které je ve vašich silách změnit a ovlivnit. Základem by měla být změna myšlení, ideálně všech zúčastněných stran. Přece co může být jednoduššího, než si s člověkem, se kterými si nerozumíte, chvíli sednout a vyjasnit si všechny vzájemné problémy a domněnky. Jak se říká hezky česky, trochu si vyčistit mezi sebou vzduch. Může to být první krok k tomu, abyste dosáhli změny myšlení, a to ne jen u sebe. Pokud ani tohle nepomůže, tak v každém případě není potřeba nic lámat přes koleno.

 Hned druhou věcí, kterou můžete ve špatných vztazích změnit, je změna osob, které jsou součástí vztahu. V pracovně-právním vztahu to může třeba znamenat, že půjdete za svým šéfem a řeknete mu zcela upřímně, že si s daným kolegou nerozumíte nebo že si klientem, kterého máte na starosti, nerozumíte. Popíšete zcela jednoduše, že jste se snažili o změnu, začali s tím nějak pracovat, ale nevidíte jiné východisko, než aby vás přeřadili na jiný projekt, oddělení, nebo přidělili vašeho klienta někomu jinému, protože z dlouhodobého hlediska nemá tento špatný vztah smysl jak pro vás, tak pro kolegy, klienta a ve výsledku i pro celou společnost.

Toto je samozřejmě až poslední varianta, ke které byste měli přistoupit, určitě je fajn se nejdřív pokusit s tím nějak pracovat. Naštěstí máme v dnešní době spoustu příležitostí, jak se podobných situací vyvarovat, a úspěšní lidé se naučili skládat své týmy tak, aby to mezi lidmi fungovalo, ale o tom bych se chtěl pobavit zase příště. Dnes mi můžete třeba napsat váš názor, ať už do e-mailu nebo zde u článku. Napište mi, jak dosahujete ve svém životě zdravých vztahů, moc mě to zajímá a budu se na vaši zprávu těšit.

© Lukáš Eder