O příběhu člověka, který jen s touhou a vytrvalostí naplnil svou osobní vizi

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

V minulých dílech jsem hodně mluvil o vytrvalosti, houževnatosti, trpělivosti a psychické odolnosti. Pokaždé, když si vzpomenu na tato témata, vybaví se mi příběh z knihy od Napoleona Hilla Think and grow rich. Je to asi nejprodávanější kniha o osobním rozvoji, kniha, které se prodalo přes sto milionů výtisků a která i v dnešní moderní době může ovlivnit váš život. A právě o jednom z příběhů z této knihy bude dnešní vydání.

Věřím že většině z vás nemusím dlouze představovat knihu od Napoleona Hilla, která byla do češtiny přeložena pod názvem Myšlením k bohatství. Je to asi nejprodávanější kniha o osobním rozvoji na světě a myslím si, že by to mohla být základní učebnice pro každého z nás, kdo se rozhodne být v životě úspěšný. Napoleon Hill v té knize sepsal úspěchy těch nejúspěšnějších a nejvýznamnějších osobností moderní historie. Píše v ní o mimořádně úspěšných lidech, se kterými měl možnost se ve svém životě setkat. Ať už to byl Andrew Carnegie, Thomas Alva Edison nebo Henry Ford a další. Věřím, že tito lidé mohou být v dnešní době inspirací i pro nás. Já osobně mám poslední verzi knihy v češtině, která je aktualizována pro jednadvacáté století, a myslím si, že tahle verze je moc fajn, protože editoři do té knihy doplnili různé pohledy vhodné pro dnešní moderní dobu, různá srovnání např. se Stevem Jobsem, Billem Gatesem nebo Elonem Muskem.

Jedním z ukázkových příběhů o tom, jak si člověk dokáže splnit svoje sny, pokud je opravdu vytrvalý, trpělivý, psychicky velmi odolný a houževnatý, je příběh Edwina C. Barnese. Edwin C. Barnes měl jeden jediný sen. Jeho snem bylo stát se obchodním partnerem Thomase Edisona. Neměl tušení jak se jeho partnerem stát. Dokonce Thomase Edisona neznal a neměl prostředky na to, aby za ním přijel do jeho kanceláře. Jel načerno na nákladním vlaku a přijel do jeho kanceláře bez ohlášení. Představte si Thomase Edisona tehdy jako dnešního Elona Muska. Thomas Edison byl považován za jednoho z nejúspěšnějších inovátorů a vynálezců. Chodili za ním všichni vynálezci a nabízeli mu svoje produkty. Byl to velký podnikatel, měl spoustu obchodníků a měl velmi rozvinuté růstové myšlení. A za tímto člověkem přišel úplně neznámý pán, který neměl vůbec nic. Přišel za ním bez ohlášení a řekl jeho asistence jedině jedinou věc, a to že pan Edison bude rád, až ho pozná. Edison se s ním proto sešel. Očekával nějakého dalšího vynálezce, ale přišel úplně obyčejný člověk. Edison se zeptal, co pro něj má. Tak mu řekl, že není vynálezce, ale že za ním přišel, protože se chce stát jeho partnerem. To samozřejmě Edisona překvapilo, nevěděl, co si o tom má myslet. Ale i on věděl, že člověk, který je vytrvalý, který má tak silnou touhu právě jako Edwin C. Barnes, je schopen svého snu opravdu v životě dosáhnout.

A když se zeptal Edwina C. Barnese, co by tedy pro něj chtěl dělat, on mu odpověděl: „Přijmu od vás jakoukoli práci a budu ji dělat jenom z toho důvodu, abych se jednou stal vaším partnerem.“ Edison mu tedy dal práci uklízečky. Zametal podlahu pro Edisona a dělal to dva roky. Dva roky dělal v zásadě podřadnou práci. Neměl důvod si stěžovat, byl šťastný za to, že tu práci dostal, a viděl v ní obrovskou příležitost jednou si splnit svůj sen. A to se opravdu stalo. Jednoho dne si Edwin C. Barnes splnil svůj sen a stal se obchodním partnerem Thomase Edisona. Stal se velmi úspěšným a bohatým člověkem, a to jenom díky své vytrvalosti, houževnatosti, touze a trpělivosti jít si za svým snem. Edwin C. Barnes na začátku své cesty neměl tušení o tom, jak svého snu může dosáhnout, ale věděl, že ho prostě jednoho dne dosáhne. A povedlo se.

Já vám záměrně neříkám, jak se mu to povedlo. Ti z vás, kteří knihu četli, to už vědí, a ty z vás, kteří nečetli, o to nechci připravit. Určitě si knihu přečtěte, protože si myslím, že nejen tenhle příběh, ale i spousta dalších příběhů z knihy od Napoleona Hilla vám může pomoci nastavit vaše růstové myšlení. A ti z vás, kteří nechtějí knihu číst, nebo na to nemají čas, se mohou podívat na krátké video z filmu, který byl inspirován touto knihou. Je to film Myšlením k bohatství a v zásadě je to spíš studijní program, který vznikl na základě příběhů lidí, jako jsou Jim Stovall, Bob Proctor a další úspěšní lidé z dnešní doby, kteří se rozhodli studovat knihu Myšlením k bohatství a myšlení úspěšných lidí. Na základě získaných poznatků a na základě jejich příběhů vznikl studijní program, který vám může pomoci každý den rozvíjet vaši mysl, vaše růstové myšlení. Součástí tohoto programu je i téměř dvouhodinový film, který právě vychází z knihy od Napoleona Hilla. Ten film možná i trochu navazuje na film, který jste možná viděli na YouTube a jmenuje se Tajemství. Já jsem viděl oba dva ty filmy a musím přiznat že mě oba trochu ovlivnily v mém životě.

Celý program Myšlením k bohatství je mnohem propracovanější a bude vás provázet tou cestou za úspěchem, kdykoli budete potřebovat. Jestli jste film ještě neviděli a chtěli byste vidět alespoň jeho krátkou část, tak my vám jako mediální partner celého programu Myšlením k bohatství přinášíme prvních patnáct minut filmu zcela zdarma.

A jestli jste ten film viděli a vybavuje se vám nějaký jiný příběh člověka z toho filmu, který vás inspiruje, budu moc rád, pokud se podělíte o své zkušenosti v komentářích.

© Lukáš Eder