Gabriela Mrkvicová: „Za každým z nás se skrývají desítky až stovky kontaktů.“

Setkání s moderátorkou a networkerkou Gabrielou nebylo naše první a ani poslední. Tato neuvěřitelně energická a ctižádostivá žena se před 7 lety rozhodla založit vlastní Podnikatelský klub Smart Network. Hlavní myšlenkou, touhou a hnacím motorem, byla pomoc podnikatelům, aby byli úspěšní. Gabriela, jakožto hlava a tvář Smart Network, se totiž rozhodla jít naprosto jinou cestou a pomáhat nejen začínajícím, ale i zkušeným podnikatelům a propojovat je napříč obory a městy v ČR.

Smart Network. Networking. Podnikatelský klub.

Jak se tato slova vzájemně propojují a co bylo pro Gabrielu Mrkvicovou prvotní inspirací? Pro odpovědi na tyto otázky se vrátíme do léta roku 2013, kde příběh začíná.

Gabriela Mrkvicová

Dříve se věnovala investicím do drahých kovů a finančnímu poradenství. Aby získala kontakty pro své podnikání, navštěvovala podnikatelský klub, který v tu dobu v Brně působil. Jenže po čase jí přestal koncept klubu vyhovovat. A jak už se to v životě stává, velké věci k nám přicházejí v okamžik, když je nejméně čekáme. Klub, který tehdy navštěvovala, totiž zanikl a už v té době zafungovalo kouzlo networkingu. Gabrielu kontaktovalo mnoho členů s myšlenkou, aby založila vlastní podnikatelský klub. A tak díky samotnému networkingu vznikl Podnikatelský klub Smart Network. A co bylo krásné, projekt vznikal vzájemnou spoluprací 19 lidí: někdo se nabídl vést účetnictví, někdo další se postaral o webové stránky, někdo o smlouvy, někdo o grafiku. Každý přiložil ruku k dílu. Zpočátku se dál Gabriela věnovala své původní profesi, ale klub ji začal časem vytěžovat naplno. Pojala ho jako své dítě a jak to u dětí bývá, žádají si hodně času a hodně péče. Díky tomu je v současné době Smart Network tam, kde nyní je. Vzniklo místo, kde se podnikatelé propojují a mohou nalézt radu, zpětnou vazbu či podporu. Místo, kde se podnikatelé setkávají, sdílejí myšlenky, zkušenosti, kontakty a inspirují se vzájemně. Místo, kde je uvolněná a přátelská atmosféra, kde se nikdo nestydí ani nebojí mluvit nebo někoho oslovit. A i kdyby se někdo přeci jen ostýchal, většinou je Gabriela po ruce a s její pomocí prvotní tréma ihned opadne.

Na business akcích od Smart Network je vždy příjemná atmosféra. Odcházíte plni dojmů, motivace a inspirace. V ruce držíte vizitky s kontakty a v diáři máte naplánované první schůzky. A to všechno během jedné akce – business ráno, oběd či večer. Co to pro vás znamená, pokud se rozhodnete chodit na Smart Network pravidelně? Nic těžkého. Máte možnost se stát
členem a využívat výhod s tím spojených. Buďte jiní a změňte svoji konkurenci
ve vzájemnou spolupráci
! Být členem Smart Network znamená být členem skupiny, kde všichni dodržují základní hodnoty: konkurenci proměňujeme ve spolupráci, vnímáme každého člena jako zdroj jedinečných příležitostí, vnímáme osobní doporučení jako nejlepší marketing, vzájemně využíváme své služby a budujeme dobrou pověst, jsme k sobě upřímní a otevření, vzájemně se inspirujeme a rozvíjíme. Doporučujeme se přesvědčit na vlastní kůži a pro ty, kteří mají stále pochybnosti doporučujemekrátké video, ze kterého si i vy uděláte lepší představu.

Ale Smart Networkem to nekončilo. Jak začalo postupně vyplývat, jejím velkým talentem je totiž nejen moderování, kterému se bezprostředně po založení klubu věnovala, ale i networking jako takový. Školí, jak se představit do minuty a jak správně dělat networking. Je možné si ji objednat jako NETWORKERKU na svoji akci, kde máte desítky účastníků a záleží vám na tom, aby nikdo nestál sám. Rozhodla se zúročit svoji schopnost lidi rozmluvit a vzájemně je propojovat. Nenechat nikoho stát v koutě nebo v ústraní, a to nejenom na akcích Smart Network, ale i na akcích, kde je jedním z cílů získávání kontaktů a navazováních obchodních vztahů. Talent, ve kterém se naplno našla a který ji spolu s moderováním naplňuje.
A co Gabriela radí těm, kteří chtějí ve svém businessu zlepšit dovednost komunikace
a navazování vztahů? „Buďte přirození, tady a teď a mějte upřímný zájem o toho, s kým se bavíte. Nikoho nehodnoťte jen dle vizitky či vzhledu a s každým se bavte, protože nikdy nevíte, koho zná a co má za sebou.“

Za 7 let se posunula ale nejen samotná zakladatelka, ale i Smart Network. Z malého miminka se stalo dítě schopné stát pevně na svých nohou. A jakmile se naplno osamostatnilo, přirozeně z něj vzešel CEO klub. Tento projekt vznikl na začátku roku 2019 ušitý na míru na základě nasbíraných požadavků a potřeb nejen od členů Smart Network. Nedovedete si představit,
co to přesně znamená? CEO klub je propojením boardu, MasterMindingu a networkingu pro CEO a majitele firem, kteří se chtějí navzájem inspirovat a radit si. CEO klub si zakládána budování hluboké důvěry, a proto je uzavřený a jakmile je naplněn, je nepřístupný novým členům. Počet členů je na celý rok jasně daný a neměnný, tedy12 členů na 12 měsíců.
Na každém klubu jsou však vždy 2-3 zajímaví hosté. V roce 2019 jsme v říjnu odstartovali DRUHÝ CEO KLUB a v tomto roce chystáme další. Zajímá vás víc? Osobně se setkejte s Gabrielou, která vám vše ráda přiblíží.

Druhým projektem, nebo spíše podporou těch, kteří touží po něčem vlastním, je franchising. Zeptali jsme se totiž Gabriely: „A co když si chceme otevřít svůj Smart Network?“
a odpověď byla naprosto prostá a jednoduchá, a přesto nás svým způsobem překvapila: „Však můžete!“

Smart Network je totiž členem České asociace franchisingu. Franchising je vhodný pro ty, kteří chtějí mít něco svého a zároveň chtějí postavit své podnikání na už ověřených a úspěšných projektech. Výhody franchisingu jsou takové, že jste pod zavedenou a známou značkou, která má osvědčený koncept a tím se řídíte. Máte po svém boku podporu od franchisora, což se může nejen zezačátku hodit. Není třeba shánět kontakty na klienty a dodavatele, jednoduše je získáte a spolu s tím všechno potřebné pro rozjezd businessu. Franšíza Smart Networku je MARKETING v regionu, který se vám zaplatí. A co především – máte po svém boku Gabrielu, která je vždy k dispozici jako podpora. A protože je ideální období stanovit si a začít plnit předsevzetí, zkuste se vydat na vlastní dráhu s podporou. Více informací si můžete přečíst na webu, kde se už dozvíte odpovědi na své otázky nebo se přímo spojte s Gabrielou Mrkvicovou +420 775 649 843. Buďte pro ostatní inspirací jako je Gabriela.

“Toto je komerční sdělení, portál www.businessleaders.cz není jeho autorem a žádným způsobem neručí za jeho obsah”