Vladimír Vencálek: Není kryptoměna jako kryptoměna

Hostem nového dílu podcastu Business Leaders je Vladimír Vencálek. Jeho společnost Invictus Mining je zaměřená na vývoj mašin a těžbu coinů. Původně pracoval v komplexních informačních systémech a do kryptoměn se pustil úplnou náhodou. Dnes je jeho datacentrum jedním z leaderů na poli blockchain / fog computing datacenter.

Vše začalo jako pouhá zvědavost a ta se stala brzy koníčkem. Objevil, že něco jako kryptoměny existuje a od kamaráda koupil starý stroj. K němu přidal dřevěný rám a postavil svůj vlastní mining rig. „Nezačal jsem těžit pro peníze, nadchla mě technologie. Zkusil jsem si těžení, ale nevytěžil jsem nic.

V podcastu vám Vladimír prozradí, jaký je ve skutečnosti princip kryptoměn a algoritmus těžby. Většina lidí si pod kryptoměnou představí jedině Bitcoin, Ethereum či Litecoin, ale to není ani zdaleka vše. Neustále se objevují nové kryptoměny a trvá dlouho, než se ukáže, zda by mohly mít do budoucna nějaký význam.

Je kryptoměna vůbec měna? Vladimír vysvětluje, proč tomu tak není: ,,Porovnávat Bitcoin s jakoukoli měnou je blbost. Bitcoin je spíš jako digitální zlato. Zbytek kryptoměn dost často nejsou vůbec kryptoměny, jsou to pouze digitální aktiva.“

Chcete poznat praktické využití kryptoměn? Dozvědět se, jaký mají potenciál do budoucna a v čem spočívají problémy s nimi spojené? Poslechněte si celý podcast: