Kam zaparkovat firmu? V cool brněnském depu budete chtít i bydlet!

Genius loci místa, které vám teď představíme, je totiž tak silný, že byste si sem prostě nejraději nastěhovali i obývák. Tedy alespoň my ano. Stejně tak roku 2015 zaujaly prostory bývalé tovární haly v Brně i architekty ze společnosti Fandament, kteří ji začali přetvářet na multifunkční kreativní centrum a komfortní pracovní prostředí pro firmy různého zaměření.

Bývalý administrativně-výrobní areál z konce šedesátých let minulého století sloužil v době své největší slávy jako základní výrobna Chemoplastu. Dělali se tu hračky značky CHEVA jako například dodnes oblíbený stolní fotbal, nebo plastové kotvící komponenty pro opláštění vysílače Ještěd. 

Architekti z Fandamentu ale našli pro halu umístěnou v širším centru moravské metropole zcela novou možnost realizace. Prostory o rozloze téměř šesti tisíc metrů čtverečních teď fungují jako jedno z nejvíc cool míst, kde se dá zaparkovat podnik, výrobna malé i větší firmy nebo komerční prostor. Objekt, který byl ještě před třemi lety opuštěný, se tak díky nápadité rekonstrukci, která stále probíhá, výjimečně zatraktivnil.

V DEPO Business Parkingu sídlí na šedesát firem, a to jak v kancelářích, tak ve výrobnách, skladech a komerčních prostorech. V postindustriálních, designově řešených prostorech, najdete například kreativce z řad architektů, grafiků nebo fotografů, konkrétněji pak třeba digitální agenturu X Production, architektonickou kancelář Fandament architects, pekárnu Spolu bez lepku nebo Muffiny Brno. Cílem majitelů, kteří DEPO Business Parking představují jako alternativu pro klasické administrativní office parky, je postupně zrekonstruovat celý areál. Každému novému nájemci přitom nabízí originální prostor pro podnikání na klíč.

Text: Bára Sirová, Foto: Jakub Holas, Jiří Hloušek/X Production