Tomáš Vala (SIKO koupelny & kuchyně) o budování rodinné firmy

Tomáš Vala, CEO rodinné firmy Siko koupelny a kuchyně, má na svém kontě velké zásluhy v rámci jejího růstu a rozvoje. Vnesl do ní nové způsoby, jakými lze věci dělat a přitom zachovává její původní myšlenku. Generálním ředitelem se stal v roce 2015. Přestože má důvod být na svou práci hrdý, neustále projevuje úctyhodnou pokoru. 

,,Byl jsem u všeho. Jezdil jsem s ještěrkou, balil zakázky, fakturoval, dokonce jsem převážel obkládačky,“ vypráví o svých začátcích. Když jeho maminka v roce 1991 podnik založila, bylo mu 17 let. Od té chvíle ve firmě hodně pomáhal a sám říká, že pro ni žil. Dokonce kvůli Siku odložil studium na vysoké škole. Vzpomíná na překážky, které museli zpočátku překonávat i na nevyčíslitelné zkušenosti, které touto příležitostí získal. “Vadí mi, že lidé vše berou jako samozřejmost a neumí být vděční za věci, které by jako samozřejmost brát neměli,” říká. Není divu, že stejné hodnoty vštěpuje i svým pěti dětem, které do dění firmy rád zapojuje. 

Během Tomášovy kariéry se společnosti osvědčila nová a neotřelá řešení, která žádná jiná podobná firma doposud nenabízí. Firma také “za jeho vlády” prošla četnými změnami včetně vstupu do e-commerce. ,,Nechtěli jsme dělit zákazníky na ty, kteří přijdou na webovou stránku, nebo na ty, kteří přijdou do kamenné prodejny. Proto jsme se rozhodli pro důkladné řešení omnichannel.”

Odkud pochází hodnoty, které se promítají nejen do Tomášova rodinného života, ale také do filozofie firmy? Kudy vedla jeho cesta na pozici generálního ředitele? Nejen to uslyšíte v novém podcastu Business Leaders: