Martin Ditmar o České Miss, podnikání v hotelnictví i vyčerpávajícím pracovním tempu

Úspěšný český podnikatel strávil dvacet let v čele společností orientujících se na potravinářský maloobchod: řídil rozvoj byznysu v Čechách, Rusku, Německu, Chorvatsku a v dalších zemích. Po odchodu z korporátního světa se ale začal soustředit na vlastní projekty: dva roky s jeho tehdejší partnerkou Evou Čerešňákovou řídil a spoluvlastnil Českou Miss a pustil se také do rekonstrukce rodinného domu u Zlína na butikový hotel.

„Prací jsem žil a dýchal,“ říká. Martin Ditmar za dobu své kariéry nejen pomohl společnostem, které dnes dosahují obrovských rozměrů (byl třeba při vstupu značky Lidl na český trh), ale později uspěl i ve zcela odlišných oblastech: „Česká Miss byla značka se skoro miliardovou hodnotou. Takových u nás moc nenajdete, v posledních letech navíc chátrala, a v tom jsem viděl velkou podnikatelskou příležitost,“ vypráví o soutěži, kterou odkoupil a spolu s bývalou vicemiss Čerešňákovou také dva roky řídil. Později uspěl i se svým nově zrekonstruovaným butikovým hotelem Villa Memories, který získal prestižní ocenění Boutique Hotel Awards jako nejlepší v Evropě svého druhu, a porazil tak více než tři stovky podobných podniků z celého světa.

Úspěch českého byznysmena si ale vybral nečekanou daň. „Jsem příkladem toho, co způsobí zanedbání odpočinku,“ shrnuje podnikatel dobu před tím, než se nečekaně ocitl v akutním ohrožení života. Pracovní přetížení a nadměrný stres Martina Ditmara totiž přivedly na více než dva měsíce do kómatu.

Ze závěru rozhovoru tak trochu mrazí. Podnikatel vypráví o tom, jak se nečekaně ocitl doslova na hraně života a smrti. Jak vnímal blízkost konce, když mu lékaři nedávali téměř žádné šance, a co mu tato životní zkušenost ukázala. Nejen o tom byla řeč v novém dílu podcastu Business Leaders s Danem Tržilem:

Staňte se tím typem lídra, kterého byste sami nejdraději následovali! Martin Ditmar a další osobnosti českého byznysu vystoupí 7. listopadu na brněnské konferenci Kam kráčí management věnované modernímu řízení, kterou pořádáme spolu s Univerzitou aplikovaného managementu. Těšíme se na vás!

Autor: Barbora Sirová