„Dobrý šéf se nesnaží vědět vše nejlíp, důvěřuje týmu,“ radí Halousek z IreSoftu

Jiří Halousek vede více než patnáct let úspěšnou brněnskou IT firmu IreSoft, ve které dlouhou dobu zastával pozici, jak sám říká, centrálního mozku firmy. Tenhle přístup ale podle něj nelze dlouhodobě udržet. „Ničí vás, firmu i celý tým,“ říká a radí: „Zbavte se pocitu, že jste ten nejchytřejší v místnosti!“

„Byl jsem ajťák, obchodník i asistentka. Ze začátku to jde, ale jak roste počet klientů i členů týmu, je to pochopitelně pořád náročnější. Každý šéf úspěšné firmy dojde do bodu, kdy už nemůže u všeho být a všechno znát,“ říká zakladatel společnost IreSoft, která postupně nabrala více než dva tisíce klientů a sedmdesát zaměstnanců.

„Sedět na několika židlích jsem vydržel přes dvanáct let. Tím jsem způsobil, že se na mě firma stala závislá a členům týmu jsem pro vlastní ego nedával prostor vyniknout. Jsem vystudovaný ajťák a nikdo mě neučil, jak lidi správně vést. Trvalo dlouho, než jsem si uvědomil, že chci pravý opak: firmu, která bude fungovat, aniž bych v ní vůbec byl.“

„Kdo chce hýbat světem, musí pohnout nejdříve sám sebou.“

– Sokrates

Jak se majiteli firmy IreSoft podařilo reorganizovat společnost a změnit styl vedení? Přijďte na konferenci Kam kráčí management, kterou pořádáme spolu s Univerzitou aplikovaného managementu, a Jiří Halousek vám spolu s řadou dalších úspěšných podnikatelů prozradí, jak být lídrem, kterého byste sami rádi následovali.

Co dalšího vás na konferenci čeká?

Deset řečníků, pět workshopů, ukázkový koučink, tři stage s nabitým programem a celý den ve znamení osobního rozvoje a získávání cenných kontaktů pro váš byznys. Z přednášejících se můžete těšit na taková jména, jako je Karla McLaren, Petr Pacher, Jiří Halousek, Vladimír Mařík, Martin Ditmar, Adam Liška a další. Najděte rovnováhu mezi prací a svým osobním životem. Konference Kam kráčí management se koná už 7. 11. v prostorách luxusního hotelu Courtyard by Marriott v Brně. Těšíme se na vás!