S Koncem prokrastinace ovládl český trh, teď se chystá na New York. Petr Ludwig nejen o podnikání v USA

Petr Ludwig stojí za světoznámým bestsellerem Konec prokrastinace a brněnskou vzdělávací společností GrowJOB, která pomáhá klientům s osobním i firemním rozvojem. Jak propojuje vedení své společnosti a práci související s knihou? A jak se mu povedlo prosadit se na americkém trhu, kam nyní expanduje?

Dnešní společnost GrowJOB založil Petr Ludwig ještě při studiích. Postupně se rozrostla a dnes expanduje až za velkou louži, kam se také úspěšný český spisovatel přestěhoval. Americkou pobočku původně brněnské vzdělávací společnosti rozjíždí přímo v New Yorku, a to pod značkou Procrastination.com. “I tím, že jsem v Americe, pomáhám Česku,“ vysvětluje a popisuje svůj nový produkt. Mluví také o tom, proč se rozhodl vidět to, co dělá, globálně, a proč považuje za důležité vyplavat z malého českého podnikatelského rybníčku. Jinak se ale považuje za vlastence, takže uslyšíte i proč a jak v cizině konstantně vychvaluje Prahu, v čem považuje Česko za lepší než Spojené státy, nebo proč by raději než v celém New Yorku trávil svůj čas v japonském Kjótu.

Řeč pak bude samozřejmě i o Petrově prvotině, která jej proslavila u široké veřejnosti. Kniha zaměřená na chorobné odkládání úkolů a jeho prevenci s názvem Konec prokrastinace: Jak přestat odkládat a začít žít naplno byla vydána v roce 2013 a ihned se zařadila mezi bestsellery. Prodalo se již přes 100 tisíc výtisků, tedy desetinásobně více, než kolik je definice tuzemských bestsellerů, čímž se publikace stala jednou z nejprodávanějších v české knižní historii. Je také překládána do devíti zahraničních jazyků.

Také knihu Konec prokrastinace se teď Petr snaží dostat na americký trh. Jak složité pro něj bylo na druhém konci světa najít nakladatele pro knihu z Česka? Jak po celou dobu přijímal kritiku a jaké chyby při propagaci knihy udělal?

Dozvíte se v novém podcastu magazínu Business Leaders. Od mikrofonu jako vždy uslyšíte Dana Tržila.

Kde všude můžete naše podcasty poslouchat zjistíte na: https://www.businessleaders.cz/podcast. Přímo v panelu přehrávače si pak můžete danou epizodu také stáhnout ve formátu MP3.

Barbora Sirová