Pohádková místa po Čechách, kde se dobře jí i spí

Nové tištěné vydání magazínu Business Leaders je zaměřené na podnikatelské příběhy majitelů českých restaurací, hotelů, barů, penzionů a podobných podniků. Přinášíme v něm také tipy na unikátní koncepty, kam opravdu stojí za to vyrazit. Pokud toužíte po vlastním byznysu v téhle podnikatelské oblasti, inspirovat se musíte. Takže vyrazte třeba do wellnessu s jedním z nejhezčích výhledů v Čechách a berte to zkrátka jako pracovní povinnost!

Tady je 9 českých míst, kde se podle nás prostě dobře jí a spí. A taky jedno, kde se výjimečně dobře pije pivo.

1) Chalupa Vejminek 1843

Chřibská (nedaleko Českého Švýcarska)

Nově zrekonstruovaná chaloupka je ideální pro setkání rodin a přátel, kteří si chtějí odpočinout a strávit čas v přírodě. Zároveň sem můžete vzít svůj tým na teambuilding anebo nasbírat energii a inspiraci v rámci tak trochu jiné home office. V okolí je nespočet turistických tras a cílů. Pronajímá se pouze celý objekt.

2) Butik hotel Mezi plůtky

Čeladná (Beskydy)

Rodinný butikový hotel zasazený do hlubokého horského údolí je výjimečný tím, že se tu budete cítit skutečně jako doma. Po příjezdu na vás místo recepční bude nejspíš čekat přímo majitelka nebo někdo z její rodiny, nikdo po vás nebude nic chtít, soukromí a klid jsou nepsanými pravidly. Žádné snídaně „od–do“, nic podobného. Je jen na vás, jakou formu odpočinku zvolíte. Jsou tu čtyři pokoje, každý trochu jiný a každý kouzelný.

3) Wellness hotel V Nebi

Příchovice (poblíž Harrachova)

Hotel s dechberoucími výhledy do krajiny se zaměřuje na wellness, relaxační a lázeňské pobyty vysokého standardu. Najdete tu vnitřní i venkovní vyhřívaný bazén, saunu, privátní vířivku, užijete si tu exotických masáží a mnohých dalších procedur.

4) Ubytování Artur Štramberk

Štramberk (v podhůří Beskyd)

V překrásném okolí hradu Štramberk, kterému se říká také Moravský Betlém, máte v rámci ubytování na výběr hned ze tří chaloupek pro menší skupinku hostů nebo pár. První je hned pod branou hradu, druhá, jíž se říká Babiččina chaloupka, je výjimečná svou malebnou zahradou, a třetí, Orlí hnízdo, poskytuje dokonalé soukromí, je z ní božský výhled a patří mezi kulturní památky města.

5) TeePee&Spa

Pyskočely (kousek za Prahou)

Nevšední zážitek nabízí ubytování v indiánských teepee přímo uprostřed lesa. Jako za dob Vinnetoua to tu ale nechodí, najdete tu všechny vymoženosti moderní doby, a ještě mnohem víc: venkovní sprchu, vířivku, saunu nebo dřevěnou terasu v koruně stromu, kde mžete posnídat. Majitelé také umějí zajistit grill mastera, který pro vás připraví parádní večerní hostinu. Jen pozor, prý tu bývá neustále plno měsíce dopředu.

6) CafeFara

Klentnice (Pálava)

Nejdřív měla být v okolí místní barokní fary a přilehlého kostela svatého Jiří jen kavárna, ale zanedlouho po jejím otevření majitelé zjistili, že poptávka po tomto kouzelném místě zkrátka převyšuje nabídku – dnes se tak ve věhlasném areálu můžete i ubytovat, a to ve staré škole nebo stodole. V ceně ubytování je možnost vybrat si jedno z „farních přání“, které vám bude splněno – třeba noc na seně nebo čaj o páté.

7) Pivovar Cisterciáckého opatství

Osek (poblíž Litvínova)

Až budete mít cestu do severozápadních Čech, zastavte se v historickém areálu oseckého Cisterciáckého opatství. Mají tu nádhernou klášterní zahradu, kde je úžasný klid, a hlavně pivovar, kde už od roku 1701 točí skvělé pivo. Dnešní sládci ho pojmenovali vtipně Ossegg a můžete si ho vychutnat také v impozantním barokním interiéru restaurace přímo pod varnou.

8) Restaurace Ábelův mlýn

Dolánky (u Turnova)

Nejlepší zastávka na oběd při procházkách Českého ráje. Najdete tu poctivá česká jídla a menu, které je obměňováno v závislosti na sezoně a dostupných surovinách. Až půjdete kolem malebným údolí Jizery, stavte se tu na jehněčí z nedaleké farmy nebo jedno vychlazené z místního rohozeckého pivovaru. A můžete tu klidně i zůstat, v horních patrech pronajímají majitelé několik pokojů.

9) Spižírna 1902

Korunní, Praha

Spižírna 1902 je útulný a výrazně fotogenický podnik v centru pražských Vinohrad, který je doslova ,,obrostlý” malovanými květinami od podlahy až ke stropu. Do podniku, který vznikl předefinováním a částečným zachováním původních čtyř sousedících krámků, můžete zajít na bohatou snídani, víkendový brunch, lehký oběd i večerní jednohubky.

Barbora Sirová